Reklama
  • Wiadomości

US Army testuje nowe oprogramowanie dla czołgów

US Army testuje nową wersję oprogramowania dla czołgów M1 Abrams.

Autor. US Army
Reklama

Na terenie poligonu doświadczalnego Yuma Proving Ground (YPG), US Army wraz z partnerami przemysłowymi, testuje nową wersję oprogramowania dla czołgów rodziny M1 Abrams. Są to testy oprogramowania związanego z systemem kierowania ogniem.

Zobacz też

Testy mają sprawdzić jak wzrosła szybkość oraz precyzja wykorzystania uzbrojenia w postaci armaty gładkolufowej M256 kalibru 120 mm, sprzężonego z nią karabinu maszynowego M240 kalibru 7,62 mm, oraz wielkokalibrowego karabinu maszynowego M2A1 kalibru 12,7 mm który obsługuje dowódca.

Zobacz też

Testy prowadzone były głównie w okresie letnim, kiedy to w stanie Arizona gdzie znajduje się poligon, występują wysokie temperatury, co pozwala na przetestowanie oprogramowania oraz komputerów w ekstremalnych dla nich warunkach.

Zobacz też

W trakcie testów prowadzono ogień do celów stacjonarnych i ruchomych, zarównow z postoju jak i w ruchu. Po zakończeniu testów z wynikiem pozytywnym, nowe oprogramowanie zapewne zostanie wgrane zarówno do czołgów użytkowanych przez US Army, jak również do wozów armii sojuszniczych.

Reklama
WIDEO: Zmierzch ery czołgów? Czy zastąpią je drony? [Debata Defence24]
Reklama
Reklama