Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Społeczna odpowiedzialność biznesu w PCO

Fot. PCO.
Fot. PCO.

Spółka PCO SA zapewnia o prowadzeniu działalności zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), między innymi przez branie udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

PCO wspiera również inicjatywy, podejmowane w celu pomocy weteranom wojennym oraz poszkodowanym w misjach stabilizacyjnych. Spółka podkreśla, że ma to związek z obszarem wykonywanej działalności. Jednocześnie jej przedstawiciele uczestniczą w akcjach o społecznych i charytatywnych, jak choćby „Szlachetna Paczka”.

Prezes Zarządu Ryszard Kardasz zwraca uwagę, że prowadzenie działalności w sposób odpowiedzialny jest jednym z priorytetów władz spółki. Zapewnia, że utrzymują one najwyższe standardy zarówno w zakresie dostarczanych rozwiązań, jak i postawy biznesowej oraz społecznej.

Naszym priorytetem jest prowadzenie firmy w sposób odpowiedzialny. Dla nas sukces to zaangażowani pracownicy, zrównoważone partnerstwo w biznesie i odpowiedzialna współpraca z Klientami i dostawcami. Przyznawane nam nagrody są niezależnym potwierdzeniem, że nasze rozwiązania z zakresu optoelektroniki i techniki laserowej, a przede wszystkim postawa biznesowa i społeczna są zgodne z najwyższymi standardami

Ryszard Kardasz, Prezes Zarządu

PCO podkreśla, że jednym z istotnych obszarów działań podejmowanych zgodnie z zasadą społecznej odpowiedzialności biznesu jest wsparcie krajowego potencjału naukowo-badawczego i przedsiębiorczości. Odbywa się to zarówno przez współpracę z instytucjami, w tym między innymi Instytutem Optoelektroniki Wojskowej Akademii Technicznej czy Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych, jak i organizację dni otwartych, praktyk czy staży dla studentów i absolwentów.

Przedstawiciele spółki zwracają uwagę, że działania z zakresu CSR są obecnie realizowane nie tylko przez międzynarodowe korporacje, ale i polskie przedsiębiorstwa, w tym działające w branży obronnej. PCO zapewnia również o dążeniu do zachowania przez pracowników harmonii między obowiązkami zawodowymi a życiem prywatnym.

 

Reklama

Komentarze (1)

  1. FeNi

    ojojoj :) co to będzie...

Reklama