Przemysł Zbrojeniowy
Polsko-tureckie rozmowy o współpracy
Przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwa Obrony Narodowej, a także PGZ, HSW i WZL nr 2 odbyli roboczą wizytę w Turcji. Celem było omówienie długofalowej współpracy pomiędzy oboma państwami.
Sekretarze stanu Marcin Kulasek (MAP) oraz Paweł Bejda (MON) wraz z prezesem PGZ Krzysztofem Trofiniakiem, członkami zarządu oraz przedstawicielami HSW i WZL nr 2 wybrali się do Turcji w celu zacieśnienia współpracy w sektorze zbrojeniowym.
Rozmowy dotyczyły między innymi bezzałogowych okrętów czy dronów morskich. Ponadto polska delegacja wzięła udział w pokazie najnowszej platformy produkcji Selfine (Marlin USV).
„Tureckim partnerom bardzo zależy na kooperacji z naszymi spółkami, a warto dodać, że rozmawiamy o strategicznej, długofalowej współpracy. Ilość rozmów i przebyty kilometrów na początku mojej wizyty na pewno dała się we znaki, szczególnie przy panujących obecnie w Turcji temperaturach, ale zawsze uważałem, że warto aktywnie szukać pól do współpracy i rozwoju dla naszego sektora obronnego. Kolejne dni nie będą mniej pracowite, ale to tylko dowód na to, że dzisiaj polskie spółki obronne to atrakcyjny partner dla największych zakładów zbrojeniowych na świecie” - napisał wiceminister Marcin Kulasek na X.
🇵🇱🇹🇷 Robocza wizyta w Turcji - ministrowie #MAP i #MON razem z przemysłem szukają sprawdzonych partnerów do rozwoju sektora 💪
— Marcin Kulasek (@MarcinKulasek) August 21, 2024
Za mną wyjątkowo intensywny początek wizyty roboczej w Turcji. Razem z @pawelbejda Sekretarz Stanu w @MON_GOV_PL, wspólnie z nami, w wizycie… pic.twitter.com/QeKHx1nBbo
HUGOZ
Zamiast szukać w Turcji i wysyłać kasę znowu za granicę proponuje sprzedać CTM do WB. W PGZ nikt nie ma pomysłu na CTM, firma dziaduje a drony morskie kupujemy w Szwecji. WB ma doświadczenie, technologie i kasę, CTM ma doświadczenie w projektach morskich do dużych projektów można dołączyć REMONTOWĄ i żaden Turek nie jest potrzebny.
Polak Mały
Bezużyteczne Bayraktary już kupilismy..
szczebelek
Wysyłajmy komponenty to Turcji, a te na pewno nie trafią do FR.