Przemysł Zbrojeniowy
Polski trotyl w amerykańskich bombach i pociskach. Podpisano kontrakt
Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A. są wieloletnim i wiodącym dostawcą materiałów wybuchowych nie tylko dla polskich Sił Zbrojnych. Spółka cieszy się także uznaniem na rynkach międzynarodowych. Strategiczna współpraca z Paramount Enterprises International ze Stanów Zjednoczonych zaowocowała kolejnym kontraktem na dostawy trotylu do produkcji bomb serii Mk oraz amunicji wielkokalibrowej.
Umowa z firmą Paramount Enterprises International (PEI) zakłada regularne dostawy do Stanów Zjednoczonych trotylu, który będzie wykorzystywany do realizacji amerykańskich rządowych programów uzbrojenia na rok 2026. Kontynuacja współpracy potwierdza pozycję „Nitro-Chem” S.A. jako wiarygodnego i zaufanego dostawcy materiałów wybuchowych.
Dla spółki podpisanie kolejnych zamówień stanowi potwierdzenie, że „Nitro-Chem” S.A. to solidny partner biznesowy, który od ponad 20 lat z powodzeniem i z sukcesami współpracuje w zakresie bezpieczeństwa militarnego, realizując światowe kontrakty na najwyższym poziomie. Jest to drugie, po zawartym na początku listopada 2023 r., tak duże zamówienie, które otrzymał bydgoski „Nitro-Chem” od amerykańskiego partnera.
„Kontynuacja dostaw trotylu na rynek amerykański jest potwierdzeniem, że nasze zakłady spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa i jakości produkcji zgodnie z rygorystycznymi przepisami międzynarodowymi. To także dowód wieloletniego partnerstwa biznesowego opartego na zaufaniu i profesjonalizmie. Dziękuję za to naszemu amerykańskiemu partnerowi, ale przede wszystkim pracownikom spółki. Dzięki ich zaangażowaniu i determinacji „Nitro-Chem” rozwija się, osiągając kolejne sukcesy” – powiedział Dominik Sawicki, Prezes Zakładów Chemicznych „Nitro-Chem” S.A.
Podczas podpisywania kontraktu obecni byli przedstawiciele firmy Paramount Enterprises International oraz amerykańskiego przedsiębiorstwa zbrojeniowego General Dynamics Ordnance and Tactical Systems (GD-OTS). Nie zabrakło też przedstawicieli Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz firmy Pol-mare, która koordynuje transport produktów z bydgoskiej spółki do USA.
Czytaj też
Komunikat prasowy Nitro-Chem
xxyyy
hehe ciekawi kto na tym dealu ma lepszy zysk producent czy pośrednik z firmą logistyczną.
Ech,
Produkacja trotylu moze byc nie ekolgiczna....to zwiazki chemiczne w pobliskich rzekach
xdx
Wcześniej możliwe ale obecnie coś czytałem że w końcu unowocześnili produkcję i zbudowali własną oczyszczalnie ścieków. Zresztą produkcja TNT to akurat dużo kasy nie przynosi. Bardziej opłacalna jest produkcja wysokociśnieniowych i małowrażliwych materiałów. Najlepiej jeszcze jakby samodzielnie produkowali kompletne pociski na tym mogliby zarabiać.
Ech,
Wiem bo moj znajmy jest dyretrem technicznym firmy chemicznej badajacej wode w KArolinie POlnocnej. (Dyretaor Naukowy jest od nauki, techiczny od organizacji) Zatrdnija ok 100 osob. Gdy go odwidzilem mowil ze sasiednie firmy sa wykupywane przez koncerny zbrojenwe po to by latwiej bylo ukryc jakies wycieki
rwd
Za kilka lat ruszą właśnie budowane zakłady w kilku europejskich krajach i eldorado się skończy. Powinni w Bydgoszczu pomyśleć o przyszłości i ruszyć z produkcją bardziej dochodowych produktów.
Radek B.
Fajnie ! Jak nie było produkcji amunicji w Polsce tak nie ma !
xdx
Stara fabryka Dynamit Nobel AG Bromberg druga co do wielkości fabryka po Krzystkowicach
Monkey
Są u nas porządnie rozwijające się firmy.
Boboszów
Kraj debili. Jeżeli Polska stojąc w obliczu wojny produkuje pociski dla USA to rozumiem, że mamy kilka milionów pocisków w rezerwie i nasze magazyny pękają w szwach
Muren
Taki kontrakt to możliwość dalszego rozwoju Nitro Chem i polskiego przemysłu zbrojeniowego
Hevelius_Poland
Brawo MON, brawo panowie. Nareszcie Polska idzie do przodu. Po 8 latach upadku i degradacji nareszcie podnosimy głowy i zajmujemy należne nam miejsce. Brawo Nitro-Chem.
Dudley
Cóż, śmiejemy się z Rosji że to stacja benzynowa z bronią jądrową. A my to kim jesteśmy, skoro cieszymy się jak dzieci z tego że sprzedajemy półprodukty, których nikt cywilizowany nie chce wytwarzać bo efektem produkcji są toksyczne odpady. Może zamiast trotylu do bomb, to sprzedali byśmy amerykanom zestawy JDAM? Chyba to nie jest poza zasięgiem naszych inżynierów?