Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Pierwszy milion dla Ukrainy. Warmate na pozycjach! [ZRZUTKA]

Fot. Grafika Defence24.pl

Zrzutka „Polskie drony Warmate do obrony Ukrainy” przekroczyła milion złotych! Na obecną chwilę akcję finansowo wsparło 8167 darczyńców, ale nie jest to jedyna forma wsparcia. Według portalu zrzutka.pl informacje o zbiórce udostępniło 8420 osób. To pokazuje, że wsparcie Ukrainy i polskiego przemysłu zbrojeniowego jest w sercach wielu Polaków.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Trzeba nadmienić, że do akcji przyłączyli się również obywatele innych państw. Ukraińcy, Białorusini, Litwini, Łotysze byli również bardzo aktywni zarówno finansowo jak i społecznie, przekazując informacje o zbiórce na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Link do zrzutki: Polskie drony WARMATE do obrony Ukrainy

Reklama

Zbiórka jest obecna w mediach, wspierana jest ponad podziałami przez różne środowiska co pokazuje, że możemy się zjednoczyć dla szczytnego celu. Pierwszy milion jest niewątpliwie sukcesem, ale mamy nadzieję, że na tym nie poprzestaniemy. Aby dostarczyć Ukrainie dwa zestawy Warmate z pakietem szkoleniowym i obsługą gwarancyjną potrzebne jest 5 milionów złotych. Zachęcamy do dalszego wspierania naszej akcji i dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie!

Defence24 przy współpracy z WB Electronics, Ambasadą Ukrainy w Polsce oraz Fundacją Warsaw Enterprise Institute (WEI), zainicjowało zbiórkę na amunicję krążącą WARMATE z pakietem szkoleniowym oraz serwisem gwarancyjnym! 

Zebrane środki trafią na dedykowane tej akcji konto Fundacji WEI i pozwolą na zakup dwóch zestawów „WARMATE" czyli 20 dronów! Kwota zbiórki to 5 milionów złotych. Z pozostałych po zakupie WARMAte'ów funduszy zostanie zakupiony dodatkowy sprzęt indywidualnego zabezpieczenia dla ukraińskich żołnierzy.

Czytaj też

Ta zbiórka to nie tylko pomoc Ukrainie, to również promocja naszego rodzimego przemysłu zbrojeniowego!

Warmate wyposażony jest w wymienne głowice o masie 1,4 kg różnego typu, w tym kumulacyjne, odłamkowo-burzące, termobaryczne i inne. Napędzany jest silnikiem elektrycznym i może pozostawać w powietrzu przez 70 minut. Latać może w odległości 30 km od standardowego stanowiska kontroli lub na dystansie do 80 km, jeśli w obszarze docelowym przejmie nad nim kontrolę inny operator, który naprowadzi maszynę na cel.

Czytaj też

Komentarze (7)

 1. Prezes Polski

  Przecież to wychodzi 250 tys za jednego drona. Stosunek koszt efekt po prostu absurdalny. Amunicja krążąca żeby odegrała jakąś zauważalna rolę w działaniach, powinna być tania i masowa. Za te szalone pieniądze lepiej byłoby dokupić dronów z Tajwanu, tych z magazynkiem na pociski moździerzowe.

  1. Aza3l

   Koszt w porównaniu np to pocisku artyleryjskiego jest nieporównywalny, Rosja nie ma strategicznych zasobów, magazynów czy celi które mógł by zaatakować taki dron, chyba że zawieść go na terytorium Rosji i tam uderzyć w jakąś rafinerię. Ale na froncie użycie tego drona mija się z celem, uderzyli w Enerhodarze w namiot z RUS wojskiem i co kilku ranili, a dron 250 tyś... Zgadzam się że już lepiej zainwestować ta kasę w drony transportowe które zrzucają Ruskim na głowy pociski przeciwpancerne czy odłamkowe

  2. Ryszard53

   można używać F1 NO NIE

  3. Ryszard53

   a może RG42

 2. SpalicKreml

  W kazdy weekend dorzucam okragla kwote i bede to robil do samego konca. Zachecam innych ,pieniadze te zostaja w kraju a obalenie moskwy jest imperatywem dla kazdej osoby co ma w sobie polska krew. Mozemy dzis zmieniac swiat o wiele mniejszym kosztem niz nasi dziadowie, nie spartolmy tego.

  1. Ryszard53

   MASZ racje w 100%

 3. Orm Bywaly

  Zastanawia mnie kwota waszej zbiorki to 5 baniek , konkurencyjna zbiorka ,która przekroczyła, 1, 5 miliona ma kwotę do zebrania 4 miliony przy tej samej liczbie jednostek bojowych , co za sens kupować za banke, pakiet szkoleniowy - Ukraińcy użytkują te drony od 2018 roku i serwis gwarancyjny jak drony będą zyly tydzień po dostarczeniu na Ukraine

 4. Otas

  W aktualnej sytuacji obsługa gwarancyjna naprawdę jest potrzebna? Może zamiast niej dało by się dostarczyć choć kilka Warmate więcej.

 5. Paweł P.

  Widziałem, fajnie że pękła bańka, ale jakoś wolno idzie mimo wszystko...

 6. Jordan

  Jak się zbiera kasę to się ułatwia na maksa, bo chce się uzbierać jak najwięcej

 7. Eneas

  Niestety, nie założyłeś konta €uro Paypal. Nie jest więc możliwe przekazywanie darowizn z krajów z walutą Euro. To samo dotyczy dolarów i innych walut. A co z Polską w USA? Proszę otworzyć kilkanaście kont Paypal we wszystkich głównych walutach.

  1. SpalicKreml

   Ja bez problemu przelewam dolary kartą kredytową. Jak się chce to się da.