Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

OBRUM z nowym prezesem

Fot. WZM
Fot. WZM

Elżbieta Wawrzynkiewicz objęła stanowisko prezesa Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Urządzeń Mechanicznych „OBRUM”, należącego do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Zgodnie z komunikatem zamieszczonym przez spółkę, Rada Nadzorcza Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Urządzeń Mechanicznych „OBRUM” podjęła decyzję o powołaniu Elżbiety Wawrzynkiewicz na stanowisko prezesa zarządu.

Elżbieta Wawrzynkiewicz od pięciu lat pełni również funkcję prezesa Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych (WZM) w Poznaniu, wcześniej w poznańskiej firmie pracowała jako jej dyrektor finansowy, jednocześnie sprawując funkcję członka jej zarządu. Elżbieta Wawrzynkiewicz związana jest z WZM od 25 lat, w czasie pracy w tej spółce przeszła przez wszystkie szczeble hierarchii służbowej. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu.

Komentarze (15)

 1. SI

  Życzę Pani powodzenia w oczyszczaniu OBRUMu. Nominacja Pani na prezesa jest doskonałym wyborem i mam nadzieję że czołg K2PL pojawi się na lini montażowej w OBRUMIe.

  1. mick8791

   Na linii montażowej w OBRUMie? Człowieku OBRUM Ośrodek Badawczo Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych! To nie żadna fabryka... Poza tym znalazł się kolejny, który powtarza mity o jakimś K2PL... Nie ma takiego tematu, to tylko HCP rzucił sobie takie hasło na MSPO, a naiwniacy łykają to jak młode rekiny plankton...

 2. Pracus

  Jeśli chcecie pozytywnych zmian w Spółce to Pani Prezes jest właściwą osobą na stanowisko Prezesa. Spójrzcie co zrobiła w WZM.

  1. ja

   Tak to jest prawda!

 3. Pro

  Gratulacje. Nareszcie jakieś pozytywne zmiany w polskiej zbrojeniówce. Pani Prezes Wawrzynkiewicz zna się na swojej robocie i ciężko pracuje, w odróżnieniu od większości z branży, którzy potrafią tylko opowiadać. OBRUM ma wielką szansę stanąć na nogi, jak nie będą oczywiście przeszkadzać. Trzymam kciuki. Powodzenia.

 4. Gliwek

  Panowie MONowcy - wydaje się, że to w końcu rozsądna roszada!

 5. Kibic

  Kto pracował z Panią Prezes ten wie że to kobieta czynu a nie gadania. Powodzenia Pani Prezes.

  1. ZbrojAmi

   Z ogromnym sceptyzmem patrzyłam na powołanie Kobiety na Prezesa WZM Poznań. Po paru latach, w czasie których udało mi się odwiedzić poznański zakład a także porozmawiać z innymi "odwiedzającymi" - mam pewność, że Ta Kobieta robi dobrą robotę...

 6. Jeshua

  Jeżeli ktoś może coś zmienić i dać radę podnieść tego śląskiego trupa to na pewno Pani Prezes jest właściwą osobą na właściwym miejscu ! Trzymam kciuki

  1. maksio maxio

   Niestety jest to polski ośrodek, położony na Śląsku.

  2. mick8791

   Pani Wawrzynkiewicz została prezesem OBRUMu, a nie Bumaru! Nie myl firm.

  3. Opiekun

   oby tylko Obrumowcy nie rzucali Pani E. Wawrzynkiewicz kłód pod nogi...

 7. A

  Akurat Pani Prezes Elżbieta Wawrzynkiewicz doskonale zna się na PRACY, którą wykonuje. Życzę powodzenia i proszę doprowadzić ten Zakład OBRUM do porządku bo widać poprzednia władza tegoZakladu tylko okradała a w nic nie inwestowała. Jeszcze raz powodzenia na stanowisku Prezesa OBRUM.

  1. Fircyk

   przede wszystkim ZDROWIA, bo umysł i serce ma Pani złote

 8. ExWZMeteran

  Gratuluję Pani Elżbieto! Wspominam 3 lata wstecz... "Nie było z Panią lekko", aczkolwiek tylko osoby Pani formatu (choć takich to ze świecą szukać) są w stanie uzdrowić polską zbrojeniówkę... Kibicuję bo wiem, że warto - patrząc na poznańskie WZMoty.

 9. pancer

  Oby nikomu nie przyszedł pomysł modernizacji bwp-1, tylko Borsuk z ppanc. Bez 50 śmigłowców bojowych nasz sprzęt pancerny przestanie istnieć po 48 godzinach ewentualnego konfliktu (oby nigdy).

  1. Jaksar

   Bzdura, za dużo wojennych filmów oglądasz. Na terenie Polski nie ma sensu używanie dużych formacji pancernych, udowodnił to Donbas dlatego rosjanie przestawili się na terrorystyczne ataki poprzez ostrzały snajper, artyleryjskie i rakietowe. Obecnie sporadycznie i punktowo używa się do ataku z zaskoczenia 2-3 czołgów i 4-5 bwp... na ogół bez skutku

 10. Żagań

  Poznałem Panią osobiście, posiada ogromne pojęcie o potrzebach sprzetowych jakie mają dzisiaj żołnierze, myślę że niedługo nas czymś zaskoczy, oczywiście pozytywnie... Jest nadzieja że idą lepsze czasy:)

  1. Tak myślę

   Szefowie naszych zakładów zbrojeniowych ciągle nas czymś zaskakują tyle, że mówią tylko o tym co mogliby zrobić, a nie o tym co zrobili dla wojska. Zresztą nawet kiedy coś zrobią to nie znaczy, że wojsko zakupi, dlatego ich zapał nie jest taki jaki powinien być.

 11. Zbigniew

  Wydaje się, że PGZ idzie w kierunku połączenia wszystkich swoich zakładów pancernych. To dobry kierunek bo, po prostu, nie ma dla wszystkich pracy. Połączenie stwarza szansę na optymalizację zdolności. Co do czołgu, to WZM forsuje kierunek niemiecki. W tym względzie K2PL Wilk, oferowany przez polsko-koreańskie konsorcjum HCP-HRC, jest konkurentem.

 12. Yatsek

  Tak trzymac I do roboty . Powodzenia !!!

 13. Pro Patria

  No to w końcu w Gliwicach zagości Ordnung Brawo, to jest kobieta z jajami.. czyli 2021 zakład będzie zmodernizowany i gotowy do budowy Polskiego Czołgu!!! Dwa zakłady od remontów i budowy pod jednym butem..Tak właśnie powinno być!!! Jedne kadry i administracja oraz jedno mocne biuro konstrukcyjne oraz jeden magazyn części do naprawy. No i teraz automatyzacja tak jak w HSW. Brawo Panie Prezesie PGZ, Powodzenia Pani Prezes WZM I OBRUM! To jest właściwy kierunek!!! BRAWA.. 2022 Pierwszy Czołg Polski Po polonizacji K2PL!!! Bawo!!! Pani Elżbieta tego dokona!!!

  1. Pro Pro

   BUMAR też oddać we władanie Pani Elżbiecie!!!

  2. ursus

   Jestem za K2PL pod warunkiem, że będzie to opcja na bogato, tj. z wzmocnioną odpornością na miny, systemem soft i hard kill, pociskami ppanc i przede wszystkim z armatą kal.140 mm, bo to ma dać nam przewagę, która pozwoli nieco nadrobić braki technologiczne pozostałego sprzętu. Data 2022 jest niestety raczej mało realna, bo przed 2030 trudno spodziewać się nowego, dostosowanego do naszego teatru MBT. Musi powstać egzemplarz testowy PL na podstawie którego będzie można przyklepać umowę na licencję.

  3. maksio maxio

   Miejmy nadzieję!

 14. spartakus

  Ośrodek Badawczo Rozwojowy to nie Bumar Łabędy jak się niektórym zdaje .

 15. Zenek

  no tak, na to nie trzeba fazy analityczno-koncepcyjnej i dialogu technicznego.