Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Herman Claesen / Fot. Eurofighter

Nowy dyrektor generalny Eurofightera

Akcjonariusze konsorcjum Eurofighter powołali na stanowisko Dyrektora Generalnego (Chief Executive Officer) Hermana Cleasena. Zastąpi on Volkera Paltzo, który obejmie nowe stanowisko w Airbus Defence and Space. 

Herman Claesen ma 49 lat, ukończył studia z Inżynierii Przemysłowej w belgijskim Hoger Instituut Der Kempen oraz z Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej w University of Southampton. Dołączy do zespołu Eurofightera z BAE Systems w Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie pełni funkcję Dyrektora Grupy ds. zarządzania projektami inżynierskimi i wsparcia, w ramach Komitetu Wykonawczego Grupy, jako osoba zarządzająca projektami i pracami inżynierskimi. Wcześniej zajmował stanowiska kierownicze w BAE Systems na Bliskim Wschodzie i w Wielkiej Brytanii, kierując dużymi kompleksowymi programami, jak również opracowując programy strategiczne. 

Komentując swoją nominację na Dyrektora Generalnego Eurofightera, Herman Claesen powiedział: „Eurofighter jest największym i odnoszącym spektakularne sukcesy europejskim programem współpracy w dziedzinie obronności, z którego korzysta dziewięć krajów na całym świecie. Ciągła koncentracja na rozwoju samolotu, jak np. niedawna integracja pocisków Meteor, gwarantuje, że użytkownicy mogą nadal polegać na Typhoonach, które są gotowe do wykonania każdej misji i stanowią trzon Sił Powietrznych”.

„Chcę spełnić moją rolę w utrzymaniu obecnych i przyszłych klientów w czołówce rozwoju militarnego, dając im dostęp do wiodących zdolności lotnictwa bojowego oraz zapewniając im technologię i wsparcie, potrzebne do reagowania na pojawiające się zagrożenia, dzisiaj i w przyszłości".

Herman Claesen o swoich zadaniach na nowym stanowisku

Volker Paltzo odniósł się do osiągnięć ostatnich trzech lat, kiedy był Dyrektorem Generalnym Eurofighter GmbH: „Jest to ekscytujący czas dla programu Eurofighter. W ciągu ostatnich trzech lat osiągnęliśmy pewne postępy – znaczny rozwój zdolności wprowadzanych do floty i podpisanie kontraktów na 28 nowych samolotów dla Kuwejtu i 24 nowe samoloty dla Kataru. Jestem przekonany, że sprzedamy więcej samolotów – w kraju i za granicą."

image
Brytyjski Eurofighter Typhoon w malowaniu z okazji 100-lecia RAF podczas Radom Air Show 2018/ Fot. B. Sulik

Flota Eurofighterów przekroczyła niedawno 500 000 godzin nalotu. Obecnie w służbie jest flota prawie 500 samolotów, łącznie w programie zamówiono natomiast 623 maszyn. Konsorcjum w komunikacie podkreśla, że samolot może być używany w pełnym spektrum operacji powietrznych, w tym w działaniach lotniczych, wsparciu pokoju i konfliktach o wysokiej intensywności. 

Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (1)

  1. Kowalskiadam154

    Eurobadziew

Reklama