Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowi członkowie rady nadzorczej Rheinmetallu

Propozycja modernizacji czołgu Leopard 2A4 poprzez montaż na nim systemu wieżowego KF51 Panther.
Propozycja modernizacji czołgu Leopard 2A4 poprzez montaż na nim systemu wieżowego KF51 Panther.
Autor. Adam Świerkowski/Defence24

Rada nadzorcza Rheinmetall AG podjęła decyzję o nominowaniu prof. dr Sabiny Jeschke oraz byłego federalnego ministra Sigmara Gabriela jako nowych członków.

„Cieszymy się z tego znaczącego wzmocnienia rady nadzorczej. Udało nam się pozyskać dwie wybitne osobowości dla Rheinmetallu, które przynoszą ze sobą wyjątkową wiedzę i doświadczenie w swoich dziedzinach, a ich słowa mają dużą wagę” - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Ulrich Grillo. Dodał, że prof. Jeschke wniesie dużą wiedzę w zakresie biznesu, cyfryzacji i AI. Z kolei doświadczenie Gabriela w zakresie geopolityki i zdolności analitycznych ma się przydać w planowaniu dalszego rozwoju firmy.

Reklama

„Moje członkostwo w radzie nadzorczej Rheinmetall powinno być rozumiane jako wkład w aktywne podejście do konieczności posiadania silnego i efektywnego przemysłu obronnego w Niemczech i Europie. Nasze dzieci i wnuki będą mogły dorastać w spokojnej Europie tylko wtedy, gdy wojna nie powróci jako narzędzie polityczne. Siła militarna nie jest jedynym warunkiem, ale jest to warunek kluczowy. Bundeswehra musi na nowo zdobyć zdolności obronne i być gotowa na czas wojny. Także europejski filar NATO musi wzmocnić swoje potencjały odstraszania” - dodał od siebie Sigmar Gabriel.

Czytaj też

„Sztuczna inteligencja, złożone systemy cyber-fizyczne oraz wysokowydajne obliczenia są nieodzownymi elementami dla bezpieczeństwa i suwerenności technologicznej – oba te aspekty są dzisiaj ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej” - stwierdziła prof. Sabina Jeschke.

Prof. Sabina Jeschke w latach 2009–2017 była profesorem zwyczajnym inżynierii mechanicznej na RWTH Aachen University i odpowiadała za „Digitalizację i technologię” w zarządzie Deutsche Bahn od 2017 do 2021 roku. Jest współzałożycielką kilku start-upów technologicznych i była członkiem rady nadzorczej Vitesco. Od października 2024 r. jest członkiem rady doradczej DPE (Deutsche Private Equity).

Sigmar Gabriel jest byłym politykiem federalnym i zwolennikiem współpracy transatlantyckiej. Do SPD dołączył w 1977 r. i pełnił funkcję federalnego przewodniczącego partii od 2009 do 2017 r. Piastował stanowisko premiera Dolnej Saksonii w latach 1999-2003 r. Był również ministrem środowiska (2005-2009), ministrem spraw gospodarczych i energii (2013-2017) oraz szefem MSZ do 2018 roku. W okresie 2013-2018 pełnił funkcję wicekanclerza w rządzie Angeli Merkel.

Reklama
Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (1)

  1. gregoz68

    Dość popularne nazwisko... w tym kraju:)

Reklama