Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Niemcy modernizują systemy łączności haubic

Fot. defensie.nl/creativecommons/CC0 1.0
Fot. defensie.nl/creativecommons/CC0 1.0

IDE (INTRACOM Defense Electronics) otrzymało kontrakt o wartości 4,1 mln euro od Krauss Maffei Wegmann na dostarczenie systemów łączności wewnętrznej WiSPR do samobieżnych haubicoarmat PzH2000, w ramach programu modernizacji prowadzonego przez niemieckie siły zbrojne.

Podpisanie kontraktu było poprzedzone wdrożeniem pilotażowego projektu modernizacji PzH2000, z wykorzystaniem systemu WiSPR, który zakończył się w 2013 r. W ramach właściwego programu modernizacyjnego IDE ma dostarczyć system WiSPR do maja 2017 r.

Według producenta WiSPR jest cyfrowym dysponującym zdolnościami w zakresie redukcji hałasu w pojeździe, co pozwala na otrzymanie czystej ścieżki audio. System wyposażony jest dodatkowo w przenośne aparaty, zapewniające komunikację między pojazdem a członkami załogi znajdującymi się poza nim, w tym przesyłanie głosu, obrazu oraz danych.

PzH 2000 to podstawowe wyposażenie pododdziałów artylerii Bundeswehry. Niedawno zwiększono docelową liczbę haubic tego typu w siłach zbrojnych z 89 do 101, przy czym nadal będą one używane w czterech batalionach (dywizjonach) artylerii. Przed reformą Bundeswehry z początku obecnej dekady Niemcy dysponowali 148 systemami artyleryjskimi tego typu, a pierwotnie dostarczono ponad 180. Część z nadwyżkowych haubic jest przekazywana na Litwę i do Chorwacji.

Czytaj więcej: Niemieckie haubice dostarczone Litwie

 

 

 

 

Reklama

Komentarze (1)

  1. panzerfaust39

    101 ?! Nie wiadomo śmiać się czy płakać No ale trzeba dać na eko socjal UE więc na Bundeswehre już brakuje i zawsze lepiej jest się poddać

Reklama