Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

MSPO 2021: Akcesoria strzeleckie od SpecShop.pl

Fot. Kacper Bakuła/Defence24.pl
Fot. Kacper Bakuła/Defence24.pl

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach sklep SpecShop.pl, specjalizujący się w sprzedaży detalicznej broni, akcesoriów, amunicji oraz wyposażenia taktycznego zaprezentował interesujące dodatki do broni strzeleckiej.

W oczy rzucały się na stoisku SpecShop były czółenka VOA od Strike Industries dla strzelb Mossberg 500/590. Gwarantują one wysoki poziom ergonomii, a dzięki zastosowaniu aluminium 6061 - wysoką wytrzymałość mechaniczną. Łoża są o tyle wygodne, gdyż nie zachodzą na zamek strzelby. Pozwalają na montaż dodatkowych akcesoriów, włączając chwyty i oświetlenie taktyczne, poprzez montaż na systemie M-LOK. W ofercie sklepu są również łoża do karabinków rodziny AR-15.

SpecShop.pl pokazywał też półprzezroczyste magazynki polimerowe od Elite Tactical Systems. Można je zakupić do różnego rodzaju broni - od krótkiej, np. pistoletów Glock po pistolety maszynowe CZ Scorpion Evo i broń długą - AR15, M16, M4, FN SCAR. Magazynki cechują się lżejszą masą od stalowych odpowiedników i przede wszystkim - konstrukcją ułatwiającą kontrolowanie stanu amunicji.

image
Celowniki od Holosun, zbijaki oraz magazynki polimerowe Elite Tactical Systems. Fot. Kacper Bakuła/Defence24.pl

Z kolei dla celów szkoleniowych i treningowych SpecShop.pl przygotował szeroki asortyment zbijaków, których producentem jest Strike Industries. Są one w wymiarach identycznych z prawdziwą amunicją i pozwalają na oddawanie strzałów bez ich używania - tj. "na sucho", co jest niezwykle istotne podczas treningu strzeleckiego i kształtowania odpowiednich nawyków.

Reklama
Reklama

Pokazywane były także wyroby firmy Holosun, czyli celowniki kolimatorowe dla każdego rodzaju broni strzeleckiej. W ofercie sklepu znajdziemy celowniki na montaż niski lub wysoki, do zamontowania na szynach Picatinny/Weaver. Cechują się one odpornością na pył i wodę, a także wydajnym układem zasilania, który w niektórych modelach pozwoli na działanie celownika do 100 tys. godzin.

Z ciekawostek ze stoiska SpecShop warto wspomnieć o akcesoriach do tuningu broni, a mianowicie o modułowym urządzeniu powrotnym Optimus Weight Buffer do karabinków AR-15, M4, M16. Dzięki zastosowaniu bufora obciążającego strzelec w prosty sposób może poprawić kulturę pracy broni, zwiększając żywotność urządzenia powrotnego. Może przy tym regulować wagę bufora za pomocą specjalnie przygotowanych odważników, tak zwiększyć komfort ze strzelania.

image
Fot. Kacper Bakuła/Defence24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama