Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Milionowe dostawy amunicji 40 mm dla Hiszpanii

40 mm noc
Autor. Rheinmetall

Hiszpańskie siły zbrojne podpisały z koncernem Rheinmetall umowę ramową dotyczącą dostaw amunicji do granatników kalibru 40 mm. W jej ramach już w 2022 roku rozpoczną się dostawy, które objęte są pierwszym kontraktem, dotyczącym granatów 40 x 53 mm HV, przeznaczonych dla granatników maszynowych SB-40 LAG oraz Mk 19.

Reklama

Dostawcą amunicji dla hiszpańskiej marynarki wojennej i wojsk lądowych będzie południowoafrykańska spółka Rheinmetall Denel Munition. Czteroletni kontrakt dotyczy amunicji 40 x 53 mm o dużej prędkości wylotowej, przeznaczonej do broni automatycznej. Będą to naboje ćwiczebne ze smugaczem i bez oraz amunicja bojowa w dwóch wersjach: odłamkowo-burząca (HE) i Odłamkowa podwójnego działania (HEDP).

Reklama

Czytaj też

Reklama

Strony umowy nie podały wielkości dostaw ani wartości pierwszego kontraktu. Koncern Rheinmetall podał jedynie iż jest to „niska wartość jednocyfrowa w milionach euro". Dostawy rozpoczną się w 2022 roku i będą realizowane aż do roku 2026. Jest to kolejny tego typu wieloletni kontrakt koncernu Rheinmetall dotyczący dostaw amunicji dla państw NATO.

Reklama

Komentarze

    Reklama