Przemysł Zbrojeniowy
Maskpol rozbudowuje moce produkcyjne
Należący do Grupy PGZ PSO MASKPOL S.A. sfinalizował transakcję zakupu nowoczesnego budynku produkcyjno-magazynowego zlokalizowanego w Częstochowie na terenie podstrefy KSSE.
Jak czytamy w komunikacie spółki, w wyniku zawartej umowy sprzedaży firma stała się właścicielem dwóch działek inwestycyjnych i posadowionego na nich dwukondygnacyjnego budynku o łącznej powierzchni użytkowej 2171,83 metrów kwadratowych. Obiekt stanie się siedzibą częstochowskiego wydziału produkcyjnego firmy z Konieczek, będącej producentem wyposażenia indywidualnego żołnierzy i funkcjonariuszy. Całość inwestycji została sfinansowana z środków własnych przedsiębiorstwa.
Maskpol to jedna z tych spółek należących do GK PGZ która systematycznie i dynamicznie się rozwija, rok do roku zwiększając sprzedaż swoich wyrobów. W roku 2021 wartość sprzedaży przekroczyła 300 mln zł. Spółka dostarcza Wojsku Polskiemu i formacjom podległym MSW, hełmy kuloodporne, umundurowanie, maski przeciwgazowe, odzież przeciwchemiczną oraz wiele innych produktów wyposażenia indywidualnego. Zrealizowana inwestycja ma związek z potrzebą zwielokrotnienia mocy produkcyjnych na co wpłynęła decyzja o zwiększeniu liczebnym Sił Zbrojnych RP do planowanych 300 tys. Żołnierzy.
Sebastian Chwałek, prezes PGZ
Produkcja w nowej lokalizacji w Częstochowie zostanie uruchomiona w I kwartale 2023 roku. Pracę w obiekcie znajdzie ok 250 osób.
Najbliższe miesiące poświęcimy na prace adaptacyjne dostosowujące obiekt do naszych potrzeb oraz zakupy wyposażenia produkcyjnego. W obiekcie będą ulokowane procesy produkcyjne umożliwiającego wytwarzanie umundurowania i oporządzenia indywidualnego oraz elementów kamizelek kuloodpornych. Nasze działania stanowią odpowiedź na istotnie zwiększone potrzeby Wojska Polskiego, zwiększamy moce produkcyjne w związku zawartymi i negocjowanymi kontraktami z Agencją Uzbrojenia i Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych RP.
Adam Ogrodnik, Prezes zarządu Maskpol S.A.
PSO Maskpol działa od 1968 roku. Specjalizuje się w produkcji sprzętu ochronnego takiego jak szeroko pojęte osłony balistyczne - kamizelki i hełmy kuloodporne ale również sprzętu chroniącego przez różnego rodzaju skażeniami – maski, półmaski czy odzież przeciwchemiczna.
Dziodek
System izraelski i nie ma problemu z 300tyś armią
Darek S.
A propo 300 tysięcznej armii. Jest to jak najbardziej realne. Przedstawie tylko jeden ze sposobów aby to osiągnąć. Nie widzę innego wyjścia jak "dobrowolne" szkolenie osób które kończą 19 lat, kończą naukę w szkole. Szkolenie powinno trwać pół roku i poborowi zaraz po nim odbywali by ponadto 3 miesięczną służbę w jednostkach już odpłatną. Każdy kto nie przejdzie tego przeszkolenia traci ulgi podatkowe, które mają teraz młodzi do 26 roku życia. Ja dałbym te ulgi do 30 roku życia wszystkim, którzy przejdą przeszkolenie. Osoby po takim przeszkoleniu nadawaliby by się do Obrony Terytorialnej. Wszystkie osoby, które zdecydowałyby się na dwa tygodniowe lub jedno dwutygodniowe zajęcia i zabawę w Obronę Terytorialną powinny dostać na wyposażenie broń do domu i nabyć prawo do zakupu broni prywatnej. Poza tym innym sposobem jest bezzwrotne stypendium i darmowy akademik dla studentów po takim przeszkoleniu. Sposobów jest całe mnóstwo. Wystarczy tylko aby była wola polityczna i chęć.
OptySceptyk
300tys żołnierzy będzie możliwe wyłącznie po przywróceniu poboru. W przeciwnym razie jest to bajka wyborcza, a z demografią nie da się dyskutować, ani nie słucha ona propagandy.
Razparuk
Amen
Dudley
Tym gorzej dla demografii, Skoro pis powiedział że będzie 300tys to powiedział, A po wyborach niech się martwią inni. Inni mówili że nie ma kasy, a pis powiedział że jest i włączył drukarkę.
Był czas_3 dekady
Mylisz się. W Polsce jest armia urzędników licząca co najmniej 700tysięcy osób. Z nią żaden wróg czy obywatel nie wygra.
Andrzej X
Nie zmienia to faktu że zwiększenie mocy produkcyjnych umożliwi im nie tylko trzymania się dostaw do polskich służb, ale umożliwi im eksport A to są dodatkowe pieniądze, które będą mogli przeznaczyć na rozwój nowych rozwiązań. Czyż nie tak działają producenci na całym świecie?