Przemysł Zbrojeniowy
Lockheed Martin zakończył przejęcie Sikorsky
Lockheed Martin zakończył proces przejmowania firmy Sikorsky Aircraft, producenta śmigłowców wojskowych i cywilnych. W Polsce własnością koncernu stała się spółka PZL Mielec.
Przejęta firma została włączona do segmentu biznesowego Lockheed Martin Mission Systems and Training (MST) i nosi nazwę „Sikorsky, a Lockheed Martin Company”. Zakup Sikorsky, zgodnie z oficjalnym komunikatem pozwoli na rozszerzenie oferty Lockheed Martin oraz wejście na rynki produkcji i utrzymania śmigłowców.
Zakończenie procesu przejęcia Sikorsky przez Lockheed Martin stało się możliwe po uzyskaniu zgód wszystkich organów regulacyjnych. Cenę transakcji zawartej z United Technologies Corporation, o której poinformowano oficjalnie w lipcu br. określono na 9 mld USD, a jej koszt – na 7,1 mld USD, po uwzględnieniu korzyści podatkowych.
Prezesem zarządu firmy „Sikorsky, a Lockheed Martin Company” mianowano Dana Schultza, kierującego pracami nad jej włączeniem w struktury Lockheed Martin, które doprowadziły do dzisiejszego zakończenia procesu przejęcia. Nowy prezes jest byłym wojskowym pilotem śmigłowcowym.
Centrala Sikorsky, firmy wchodzącej w skład koncernu Lockheed Martin, nadal będzie mieścić się w Stratford, w stanie Connecticut. Spółka zatrudnia prawie 15 000 pracowników w 11 krajach. Jej śmigłowce są użytkowane przez wszystkie pięć rodzajów sił zbrojnych USA, a także przez wojska i użytkowników cywilnych w 40 krajach.
W Polsce spółka „Sikorsky, a Lockheed Martin Company” stała się właścicielem zakładów PZL Mielec.
Tom
I na dzień dobry powinni wywalić wszystkich zwiazkowcow
bąba
Nie ma potrzeby. Wystarczy, że będą płacić 1/3 tego, co w USA, to związkowcy ich na rękach poniosą. Na dzień dobry powinni wywalić "menedżerów" - to jest największa słabość polskich przedsiębiorstw.
Tomasz K.
a może powrót do korzeni i montownia w Mielcu F-16V ?
OPFOR
Nie ma czegoś takiego jak F-16V... jest pakiet modernizacyjny dla F-16 do standardu V. Więc co montownia pakietów modernizacyjnych która by odbierała miejsca pracy w Ameryce? Dowcip dnia.
koko
Goscie z lockheeda sa pod wrazeniem pzl mielec,nie moga pojac jak udalo sie zwolnic 500 osob bez zadnego protestu z strony zwiazkowcow.
pikoriko
Na dzień dobry, skorzysta na tym Polska , bo ma u siebie światową potęgę militarną. SAC może wreszcie uzbroić BH tak, jak marzył o tym były szef MON. Zapewne współpraca w dziedzinie wyprowadzania polskich sił zbrojnych z `ery Gierka` będzie szersza i mamy szansę na najnowocześniejsze know-how na świecie.
Qba
Zwiększa też zaangażowanie w program SB-1 Defiant i rezygnuje ze współpracy z Bellem nad V-280 Valor.