Przemysł Zbrojeniowy
Łączność i rozpoznanie Rohde & Schwarz na MSPO 2019
Rohde & Schwarz zaprezentuje w Kielcach niezależną taktyczną komunikację cyfrową oraz strategiczne systemy rozpoznawcze, proponowane dla Polski.
Czytaj też: MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO 2019 - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL
Na 27 Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego MSPO, odbywającym się w Kielcach w dniach 3-6 września 2019 r., Rohde & Schwarz zaprezentuje na stoisku E55 swoje rozwiązania, w tym systemy zapewniające świadomość sytuacyjną na polu walki oraz portfolio systemów technologii dominacji widmowej. W komunikacie spółka podała, że zademonstruje zintegrowaną komunikację taktyczną na wszystkich szczeblach pola walki, jak również systemy EW/SIGINT (systemy walki elektronicznej/systemy rozpoznania radioelektronicznego).
Czytaj też: Niemiecki okręt podwodny w Gdyni [RELACJA]
W zakresie modernizacji Marynarki Wojennej spółka oferuje zintegrowany system łączności R&S NAVICS do komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej na pokładzie wszystkich klas okrętów. Stacjonarne i mobilne terminale głosowe zapewniają nieprzerwaną łączność w każdym miejscu na pokładzie okrętu. System jest w pełni oparty na protokole IP, co pozwala na integrację dalszych usług komunikacyjnych, takich jak Voice-over-IP (VoIP), funkcje nadawcze, alarmowe i pokładowych systemów telefonicznych.
Z kolei SOVERON jest holistycznym rozwiązaniem systemowym, które zapewnia użytkownikom rządowym bezpieczną, wysokowydajną architekturę sieci opartą na najnowocześniejszym sprzęcie i oprogramowaniu, tworząc niezależność cyfrową i technologiczną, skalowalną i modułową zgodnie z wymaganiami i preferencjami użytkowników.
Dla tych rozwiązań SDR, firma zaprojektowała wysokiej szybkości transmisji danych, trudne do zakłócenia profile sygnałów, tak aby sprostać różnorodnym wymaganiom misji. Dla każdego scenariusza komunikacji, użytkownicy mogą wybrać odpowiedni profil sygnału oraz szyfrowanie, które najlepiej odpowiadają ich wymaganiom w zakresie zasięgu, szybkości transmisji danych i odporności na zakłócenia.
Rohde & Schwarz oferuje też systemy walki elektronicznej (EW), i rozpoznania elektronicznego (COMINT/ELINT). Systemy prezentowane w Kielcach zostały zaprojektowane do obsługi trudnych scenariuszy sygnałowych i zostały już sprawdzone w praktyce przez liczne siły zbrojne na świecie. Zdolna do przechwytywania, geolokalizowania i analizowania nowoczesnych sygnałów LPI i radarów wielofunkcyjnych o złożonych strukturach sygnałowych, koncepcja systemu ELINT koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań użytecznych i funkcjonalnych z punktu widzenia operatora.
Systemy "Rohde & Schwarz" są modułowe, skalowalne i mogą być stosowane na różnych platformach. Firma oferuje technologię zakłócania dla wrogich sieci łączności systemów dowodzenia i rozwiązania do analizy sieci komórkowych, które są szeroko stosowane przez organy ścigania, instytucje rządowe, siły zbrojne i organy regulacyjne na całym świecie. Prezentowane będzie również rozwiązanie systemu antydronowego, które zapewnia niezawodne wykrywanie dronów oraz możliwość przeciwdziałania nawet w trudnych warunkach scenariuszy sygnałowych.
"Polska jest bardzo ważna dla Rohde & Schwarz i istnieje wiele projektów, nad którymi pracujemy z naszymi polskimi partnerami", mówi Franz Büchsenmeister, Dyrektor Zarządzający Rohde & Schwarz Österreich. "Ponieważ Polska jest dla nas strategicznym rynkiem, Targi MSPO są doskonałą okazją do zaprezentowania naszych rozwiązań i technologii oraz spotkania się z decydentami na różnych szczeblach, zarówno z wojska jak i rządu, jak również z przemysłem. Firma Rohde & Schwarz jest gotowa wspierać lokalne programy BMS i modernizacji pojazdów".
Rohde & Schwarz zaprezentuje swoje portfolio bezpiecznej komunikacji i systemy rozpoznania na polskich targach MSPO 2019 w Kielcach, na stoisku E55.
Czytaj też: MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO 2019 - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL
Krak
Oddac rozpoznanie i krytyczne elementy lacznosci w rece naszych "przyjacioł" z Niemiec - to własciwie przekazać im kontrole - Rohde & Schwarz sklada nam propozycje od 1993 r wybierajmy ale bez krytycznych elementów, np systemow kodowania itp
tut
Zawsze z niepokojem patrze na takie propozycje. Zastanawiam się który polski system zostanie ofiarą potencjalnego zakupu.