Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Jakub Turkowski pokieruje wydziałem ds. przemysłu obronnego w MAP

Dwa Raki: M120K i M120G.
Resortowi aktywów państwowych podlega osiem spółek zbrojeniowych należących do skarbu państwa, w tym Huta Stalowa Wola.
Autor. HSW S.A.

Jakub Turkowski został naczelnikiem wydziału ds. spraw przemysłu obronnego w Departamencie Projektów Strategicznych Ministerstwa Aktywów Państwowych – poinformował szef Służby Cywilnej w ogłoszeniu o wybiku naboru.

Dotychczas Turkowski był jednym z dwóch zastępców dyrektora tego departamentu. Do jego obowiązków na nowym stanowisku będzie należeć m.in. koordynacja realizacji spraw wynikających z nadzoru na spółkami sektora obronnego, w tym prowadzenie spraw dotyczących offsetu, wspieranie ministra w obszarach związanych z pracami Zespołu Trójstronnego ds. Rozwoju Przemysłowego Potencjału Obronnego i Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych przy Radzie Dialogu Społecznego, a także prowadzenie spraw związanych z powoływaniem przedstawiciela ministra w Radzie Nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego. Inne zadania to realizacja projektów konsolidacyjnych spółek oraz spraw z zakresu bezpieczeństwa i obrony przypisanych szefowi MAP w związku z nadzorem nad przemysłem obronnym, w szczególności wynikających z członkostwa Polski w UE.

Reklama

Naczelnik wydziału ds. przemysłu zbrojeniowego koordynuje także planowanie i monitorowanie dochodów z dywidend od nadzorowanych spółek, odpowiada za występowanie do właściwych organów o interpretację przepisów w sprawach budzących wątpliwości. Ponadto uczestniczy w opracowywaniu odpowiedzi na skargi, wnioski, petycje, interpelacje, zapytania posłów, interwencje poselskie i senatorskie, oświadczenia senatorów, pisma posłów i senatorów oraz posłów do Parlamentu Europejskiego.

Czytaj też

Resortowi aktywów państwowych podlega osiem spółek zbrojeniowych należących do skarbu państwa, w tym Polska Grupa Zbrojeniowa i Huta Stalowa Wola. Nadzoruje je wiceminister Marcin Kulasek.

Reklama
Reklama

WIDEO: Trump na podbój Panamy, Grenlandii i Kanady I ORP Ślązak Gawronem | Defence24Week #105

Komentarze (3)

  1. Seb66

    Ukraina chce produkować DZIESIĄTKI tysięcy dronów bojowych miesięcznie. Ukraina JUŻ produkuje drony BOJOWE morskie i lądowe. Czy nowa "miotła" w dobie DOMINACJI na współczesnym polu walki zmieni poziom postrzegania wojny z etapu bitwy pod Prochorowką, na etap bitwy pod Awdijewką??

  2. Antonioo

    Twarze się zmieniają a przemysł zbrojeniowy nadal taki sam

  3. Obiektywny

    Zobaczymy jak się to przełoży na tempo i poprawę wydolności polskiej zbrojeniówki . Bo na razie wszędzie tylko reorganizację, jeden prezes out drugi przychodzi, a rezultatów przy Piracie, Borsuku, konkretnych zamówieniach od piorunów po Kraby nie widać. Dwa lata od wybuchu wojny minęły , a my mamy mniej niż w 2021. FA50 uziemione, Kraby mniej niż było, Pirat poza dyskusja, tempo modernizacji Leopardów do 2PL po prostu kosmos... Czy znajdzie sie opcja polityczna która będzie w stanie to ogarnąć , do jednostek popłyną nowe wozy, magazyny zaczną wypełniać się amunicja itp tu nie czekamy na cuda ale na jakiś udział logiki większy.

Reklama