Izraelski moduł uzbrojenia zwalcza drony

Rafael Advanced Defense Systems Ltd. pomyślnie przeprowadził w Izraelu test polowy swojego zdalnie sterowanego modułu uzbrojenia (zsmu) Typhoon 30. Test wykazał zdolność tej konstrukcji do zwalczania celów powietrznych przy użyciu zaawansowanych optoelektronicznych systemów celowniczych i rozwiązań automatycznej korekcji ognia.
Test, który odbył się w lutym, wykazał zaawansowaną zdolność systemu do neutralizowania bezzałogowców w różnych odległościach, pokazując jego skuteczność w operacjach przeciwko bezzałogowym statkom powietrznym (C-UAS). Podczas testu producent podkreślił również zdolność adaptacji zsmu Typhoon 30 mm, montując go na 20-stopowej powierzchni modułowej. Ten pokaz jest zgodny ze zobowiązaniem Rafaela do dostarczania i instalowania swoich systemów w konfiguracjach modułowych, zapewniając elastyczność i szybkie wdrażanie w różnych środowiskach operacyjnych.
Moduł Typhoon 30 to sprawdzony w boju system, który jest stale udoskonalany, aby sprostać zmieniającym się wyzwaniom pola walki i rosnącemu zagrożeniu ze strony uderzeniowych bezzałogowców. Zaprojektowany w celu ochrony strategicznych zasobów naziemnych i morskich, Typhoon 30 integruje zaawansowane technologie, aby zapewnić doskonałe zdolności obronne.
Moduł uzbrojenia Rafaela jest wyposażony w zaawansowane optoelektroniczne systemy celownicze i rozwiązania automatycznej korekcji ognia w celu dokładnego zwalczania zagrożeń powietrznych. Jest kompatybilny z różnymi platformami, w tym okrętami, pojazdami oraz instalacjami stałymi, i może być skonfigurowany w zależności od różnych wymagań misji. Modułowa konstrukcja ułatwia instalację i integrację na różnych platformach i pojazdach, z interfejsami szybkiego podłączania, w celu szybkiego rozmieszczenia.
Zwiększoną świadomość sytuacyjną zapewniają najnowocześniejsze czujniki, w tym kamery: termowizyjne, dzień/noc i systemy radarowe do kompleksowego wykrywania oraz śledzenia zagrożeń. Możliwości systemu w zakresie wykrywania i śledzenia zostały zapewnione i ulepszone dzięki radarowi MHR RPS-42 firmy Rada i głowicy optoelektronicznej iSea-25 firmy Controp.
Typhoon 30 został wdrożony operacyjnie w wielu krajach na całym świecie, w tym w USA, Kanadzie i Australii, mając historię udanych działań w różnych scenariuszach. Typhoon 30 RWS (Remote Weapon Station) firmy Rafael jest częścią szerszego zestawu rozwiązań obronnych zaprojektowanych w celu zaspokojenia potrzeb nowoczesnych sił zbrojnych. Dzięki wysokiej skuteczności i ciągłym ulepszeniom Typhoon 30 pozostaje na czele rozwiązań zapewniajacych zdolnościw zakresie zwalczania dronów (C-UAS), oferując niezawodną ochronę przed pojawiającymi się zagrożeniami.
Komunikat prasowy
michmu
wygląda jak zrzynka z naszego APS SkyCTRL
Seb66
Rafael sprzedaje, APS sprzedaje, a nasz MON? Nie kupuje. Tu na Def24 był artykuł, z którego wynikało że WP nabyło "aż" JEDEN system SkyCTRL. Potęga?? Silni , zwarci , gotowi? Aby wdeptac Putina w ziemię?
radziomb
Akurta drony shahed latają już na 5 kilometrach a nie na 2..3 więc ten system ich nie dosięgnie. żydzi mogliby sprzedac system Hard Kill. Trophy na Ukraine bo Rosja już montuje je na swoich czołgach o czołgów mają sporo zachomikowane, jeśli to będzie skuteczne na drony to może być mały game changer. Serio mogliby pomóc Ukrainie bardziej.
Seb66
#Radzio. Skoro ten Shahid lata sobie na tych 5 km to jest raczej nie groźny. To chcesz powiedzieć? Bo jeśli miałby być groźny i coś zniszczyć Ukrom NA ZIEMI to raczej MUSI ZNIZYC lot poniżej twoich 5km, czy też np. TELEPORTUJE sie z tych 5km bezpośrednio na cel??
Davien3
@Seb Szahid to taka V-1 sobie leci a potem nurkuje na cel czyli z reguły miasto i trafia w coś tam losowo
Seb66
Davien A ty losowo czy celowo piszesz nie na temat? Bo ja piszę że każdy dron uderzeniowy ostatecznie uderza w cel na ziemii, bo takie ma zadanie. Wiec MUSI obniżyć pułap wchodząc w strefę oddziaływania plot. Nawet o najmniejszym zasiegu. I jeśli nawet leci pionowo to tak czy siak obniża pułap i można go zniszczyć. A o czym ty piszesz?