Przemysł Zbrojeniowy

Eksportowy Su-57 z ofertą współpracy przemysłowej

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Rosja oferuje państwom zainteresowanym kupnem eksportowej wersji samolotu Su-57 możliwość lokalnej produkcji jego elementów. Chodzi głównie o Indie i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Media rosyjskie informują, że producent samolotu Su-57, koncern Rostec, oferuje w ramach sprzedaży jego eksportowej wersji możliwość lokalnej produkcji części jego komponentów. Ofera ma być skierowana głównie do Indii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest to najprawdopodobniej próba zwiększenia atrakcyjności rosyjskiej propozycji - oba państwa od dawna mają rozważać zakup rosyjskich maszyn tego typu. Produkcja konkretnych podzespołów ma być uzależniona od możliwości przemysłu kraju kupującego.

Su-57 to pierwszy rosyjski samolot 5. generacji, zdolny do prowadzenia walki powietrznej i zwalczania celów naziemnych i nawodnych. Rosjanie porównują go do amerykańskiego Lockheed Martin F-35 Lightning II, jednocześnie podkreślając, że maszyna powstała zgodnie z odmienną koncepcją prowadzenia walki. Amerykanie mają kłaść nacisk na obniżenie wykrywalności (technologia stealth) i atak prowadzony z dużych odległości, natomiast rosyjska maszyna ma - dzięki swej manewrowości - unikać pocisków powietrze-powietrze dalekiego zasięgu i przejść do ataku w bliskiej odległości od celu, gdzie będzie dysponować przewagą ze względu na właściwości manewrowe. Pojawia się, oczywiście, pytanie, która z obu koncepcji zwalczania przeciwnika w powietrzu jest bardziej skuteczna.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.