List intencyjny w sprawie budowy „Lotniczego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Politechniki Wrocławskiej” został podpisany przez szefa MON, rektora Politechniki Wrocławskiej prof. dr hab. inż. Tadeusza Więckowskiego oraz prezes Agencji Mienia Wojskowego Ilonę Kowalską.
To przełomowy dzień dla tego projektu. Jesteśmy zainteresowani, aby polska myśl techniczna się rozwijała (...) Politechnika Wrocławska jest naszym partnerem podczas modernizacji armii. Współpracujemy z uczelnią od wielu lat
Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak stwierdził, że podpisanie dokumentu to „przełomowy dzień” dla realizacji projektu ogólnouczelnianego centrum naukowo-badawczo rozwojowego. Zwrócił uwagę na współpracę z Politechniką Wrocławską w procesie modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP.
Zgodnie z informacją MON Ośrodek Badawczo-Rozwojowy PW będzie m.in. zajmował się prowadzeniem badań z wykorzystaniem odpowiednio certyfikowanych laboratoriów w obszarze lotnictwa i kosmonautyki. Obejmą one także próby w locie, z wykorzystaniem infrastruktury dawnego lotniska w Oleśnicy. Testy będą dotyczyć również bezzałogowych statków powietrznych.
anonim
I co z tego ze jest pomysl jak nie bedzie kasy bo politycy polscy wola kupowac zbawienie z watykanu niz zainwestowac w Polske i Polakow.
zorro
Uważam, że należałoby wykorzystać Częstochowę. Teren przy lotnisku doskonale się nadaje do wybudowania fabryki dronów. Będzie fabryka dużych dronów, to będzie zaczątek fabryki samolotów załogowych. To będzie podstawa do rozmów w sprawie licencji, współpracy, kooperacji, polskiej produkcji.
Radisson
Brawo może nareszcie sami coś stworzymy a nie wciąż kupujemy jak jakąś republiką bananowa. Dajmy pracę naszym dzieciom. Modernizujmy ten kraj to jedyną droga.
Sky
Nie do wiary. Czyżby rząd zaczął na poważnie podchodzić do rozwoju dronów w Polsce? Ciekawe tylko czy ten projekt będzie miał kontynuację w następnych latach, bo chociaż wydzielenie lotniska jest dużym i ważnym krokiem - samo w sobie nie wystarczy.