Przemysł Zbrojeniowy
Cenzin przejął Cenrex
Cenzim i Cenrex – dwie do tej pory oddzielne spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej od 1 marca 2019 roku funkcjonują jako jeden zintegrowany podmiot - poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa.
- Konsolidujemy dwie spółki prowadzące do tej pory działalność w tym samym segmencie rynku. Fuzja ma służyć lepszemu skoordynowaniu aktywności eksportowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej i poprawieniu jej efektywności – powiedział Radosław Domagalski-Łabędzki, członek zarządu PGZ S.A. i podkreślił – Jedna spółka zamiast dwóch to dla PGZ realne obniżenie kosztów ich funkcjonowania .
W dniu 1 marca 2019 r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy dokonał wpisu do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców połączenia CENZIN sp. z o.o. z CENREX sp. z o.o. Tym samym CENZIN przejął wszelkie prawa i zobowiązania CENREX-u Połączenie firm w żaden sposób nie zakłóci współpracy i relacji z dotychczasowymi partnerami biznesowymi obydwu spółek - poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa.
Jesteśmy pierwszą spółką grupy PGZ, która sfinalizowała proces konsolidacji. Łączymy potencjały obydwu spółek, tworzymy bardziej profesjonalny zespół specjalistów i jeszcze bogatszą ofertę produktów, usług i innowacyjnych rozwiązań technologicznych.
Jak informuje PGZ zmiany w strukturze korporacyjnej pozwolą na wzbogacenie oferty Cenzin. Ma ona poszerzyć się o znane marki producentów światowej klasy uzbrojenia, systemów sieciocentrycznych, systemów dowodzenia i łączności. Jak możemy przeczytać w komunikacie prasowym w ofercie znajdą się również zaawansowane systemy kamuflażu i ochrony balistycznej, systemy misji, a także terminale satelitarne.
Czytaj też: Cenzin ofiarą oszustów. Nawet 4 mln zł straty
Victor
Czy może ktoś napisać jakiej wartości uzbrojenie obie te spółki wyeksportowały w ostatnich latach? Bo może nic nie sprzedały i w związku z tym są tylko balastem dla PGZ.
guomp
a może poprosisz o dane importowe?
rydwan
Fuzja ma służyć lepszemu skoordynowaniu aktywności eksportowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej i poprawieniu jej efektywności – powiedział Radosław Domagalski-Łabędzki, czy ja dobrze czytam co ma fuzja do koordynowania aktywności eksportowej .Wida jasno że cała ta śmieszna PGZ dostała klocki i nie wie co dalej z nimi robić wiec przerzuca z miejsca na miejsce i udaje że się coś dzieje .Dwie firmy działające w jednym segmencie wymuszały konkurencje po fuzji konkurencji nie będzie i jak były dwie głowy które sobie same nie dawały rady to teraz bedac razem i tak rady sobie nie dadza .Jedynymi sukcesami PGZ w ostatnim czasie sa fuzje i przetasowania na stanowiskach nic więcej bo produktu jak niebyło tak i niema a nawet jak by był to i tak PGZ nie wiedziała by jak i komu i po co go sprzedać bo jak na razie to słychc - no my już możemy niech tylko MON już zamawia i zaczyna się dojenie budżetu przez nieudaczników.
w
czyli jedna klika okazała sie silniejsza nad drugą. Wojna służb trwa. Ale to dobry ruch