Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Baltexpo 2019: drzwi grodziowe dla odbiorców z Rosji

Fot. Remontowa Hydroster Systems
Fot. Remontowa Hydroster Systems

Podczas odbywających się w Gdańsku targów morskich Baltexpo 2019 gdańska firma Remontowa Hydroster Systems Sp. z o.o., wchodząca w skład Remontowa Holding S.A., zaprezentowała wodoszczelne drzwi grodziowe o napędzie elektrycznym, które są jedną ze specjalności tego przedsiębiorstwa. Poza nimi produkuje ono cylindry hydrauliczne, hydrauliczne zespoły napędowe, maszyny sterowe tłokowe i obrotowe oraz pompy śrubowe nisko i średniociśnieniowe.

Z informacji przekazanych przez p. Marka Kołodziejczyka, managera w Remontowa Hydroster Systems, wodoszczelne drzwi grodziowe eksportowane są do odbiorców na całym świecie, w tym również rosyjskich stoczni. Dla przykładu, zamontowane są one na pierwszej na świecie pływającej elektrowni atomowej Akademik Łomonosow, zbudowanej przez stocznię Bałtycką z Sankt Petersburga, która właśnie dotarła do miejsca swojego bazowania w pobliżu miasta Pewek u wybrzeży Czukotki. Odbiorcą polskich drzwi wodoszczelnych jest również inna petersburska stocznia Ałmaz, która montuje je na arktycznych patrolowcach rosyjskiej straży granicznej proj. 22120 Purga, można się było o tym przekonać podczas targów IMDS 2019.

image
Fot. Remontowa Hydroster Systems

Produkcja drzwi wodoszczelnych w firmie Remontowa Hydroster Systems (poprzednio Hydroster) sięga roku 1964. Od 2004 r. produkowane są one dla jednostek morskiego przemysłu wydobywczego (dla statków ATHS i PSV oraz platform wiertniczych), ponadto produkowane są one dla statków towarowych, w tym Ro-Ro oraz pasażerskich. W zależności od wymagań zamawiającego drzwi takie dostarczane są z napędem hydraulicznym lub elektrycznym. W komplecie znajduje się również montowany na mostku panel elektroniczny informujący o stanie wszystkich drzwi na jednostce oraz ich napędów.

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

  1. hehe

    Chcę zauważyć ,że ten produkt to towar podwójnego zastosowania do celów cywilnych jak i wojskowych.Moim zdaniem nie powinniśmy sprzedawać Rosji rozwiązań ,które mogą być stosowane na okrętach wojennych.Mamy pretensje do Niemców np. Siemensa ,że sprzedają turbiny do Rosji a sami robimy dokładnie to samo sprzedając produkt, który może być wykorzystywany w celach wojskowych.Powinni to przemyśleć .Choć bez odpowiednich regulacji prawnych raczej swojego postępowania nie zmienią.

    1. Victor

      Każdy produkt może mieć takie podwójne zastosowanie. Idąc tym tokiem rozumowania nie powinniśmy sprzedawać żywności do Rosji gdyż może zostaną nią nakarmieni marynarze na okrętach WMF.

    2. arokey

      nie porównuj turbin Simensa z drzwiami, drzwi mogą sobie zrobić po wykonaniu infrastruktury, turbiny nie.

  2. Auslander

    Dokladnie trzeba z ruskimi robić biznes bo te sankcje nikomu nic nie dają tylko wzmacniają Chiny i USA .My jako Europa powinnismy trzymać się razem . Kiedyś w Wiedniu na uczelni technicznej TU mialem spotkanie z założycielami pierwszych zrębów unii europejskiej jeden z nich powiedział bardzo mądre zdanie „rób tak aby twój sąsiad po lewej i prawej mial tyle samo co ty bo jak nie to ci wejdzie do domu przez płot”. A był to rok 2004 dokładnie miesiąc przed wejściem Polski do unii europejskiej.Teraz jest rok 2019 i dalej kieruje się tą ideą.

  3. As

    To dobrze, że względy polityczne jeszcze nie wzięły góry i ktoś nie wpadł na pomysł ukrócenia sprzedaży po naszej stronie, bo Chiny czekają.

    1. autor widmo

      Czekają i pewnie się doczekają.