Przemysł Zbrojeniowy

AS 2019: Polskie stoisko w Kijowie

Fot. J.Sabak
Fot. J.Sabak

Podczas wystawy Arms and Security 2019 w Kijowie Polska Izba Producentów na Rzecz Obronności Kraju zorganizowała stoisko krajowe. Były na nim obecne spółki należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej działające na Ukrainie, takie jak PCO czy Maskpol, oraz ITWL.

W odróżnieniu od kilku poprzednich edycji, gdy Polska Grupa Zbrojeniowa miała w Kijowie duże i widoczne stoisko pod własnym szyldem, podczas Arms and Security 2019 próżno było go szukać. Spółki należące do PGZ skorzystały z obecności na wystawie Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju, aby zaprezentować swoje produkty.

Na stanowisku oznaczonym „Polska” można było m. in. zobaczyć optoelektroniczne urządzenia firmy PCO, które powszechnie stosowane są przez wojsko i służby mundurowe. Polskie noktowizory wykorzystywane są przez załogi ukraińskich śmigłowców i samolotów.

image
Fot. J.Sabak

Maskpol prezentował produkty, zarówno dla służb mundurowych jak i wojska oraz zadań ratowniczych i aplikacji przemysłowych. Były to m. in. maski gazowe, oporządzenie i opancerzenie oraz oporządzenie. Część z tych produktów jest na potrzeby rynku lokalnego wytwarzanych na Ukrainie, gdzie firma obecna jest od 2014 roku.

Komentarze