Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Armaty Bofors 40 mm dla brazylijskich patrolowców

fot. M.Dura
fot. M.Dura

Koncern BAE Systems otrzymał zamówienie od brazylijskiej marynarki wojennej na dostawę pięciu armat Bofors 40 Mk4 kalibru 40 m dla pełnomorskich okrętów patrolowych typu Macae.

BAE Systems ma dostarczyć na brazylijskie patrolowce najnowszą wersje armat Bofors kalibru 40 mm. Ich produkcja ma się rozpocząć w 2016 r. i zakończyć dwa lata później. Umowa zakłada wyprodukowanie części podzespołów oraz składanie systemów artyleryjskich w Brazylii.

Prawdopodobnie odbędzie się to w zakładach Ares Aeroespacial e Defensa S.A. w Rio de Janeiro, z którymi koncern BAE Systems ostatnio nawiązał współpracę. Ma to pomóc w zabezpieczeniu dalszej eksploatacji zakupionych systemów i jest zgodne z zasadą ochrony własnego przemysłu zbrojeniowego, która jest restrykcyjnie przestrzegana w Brazylii.

BAE Systems w ciągu ostatnich 40 lat dostarczył ponad 100 armat 40 mm, dla brazylijskich sił morskich, piechoty morskiej i wojsk lądowych oraz tysiące sztuk amunicji. Co więcej w Brazylii od 1999 roku produkowana jest wielozadaniowa amunicja programowalna 3P.

Armaty BAE Systems 40 mm są ponadto wykorzystywane w Estonii, Finlandii, Indonezji, Islandii, Japonii, Malezji, Szwecji i Urugwaju.

Reklama

Komentarze (1)

  1. say69mat

    Jak się przedstawia kwestia praw do produkcji licencyjnej i modernizacji modelu Bofors 40 - L/60 w naszym kraju???

    1. Tyberios

      Wygasła dawno temu.

Reklama