Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

25 mln zł na części do pistoletów i Beryli

Fot. st. chor. sztab. A.Roik/Combat Camera DORSZ
Fot. st. chor. sztab. A.Roik/Combat Camera DORSZ

Fabryka Broni „Łucznik” w Radomiu otrzymała kontrakt na dostawę technicznych środków materiałowych do broni strzeleckiej dla Sił Zbrojnych RP. Łączna wartość kontraktu, rozpisanego na lata 2016-2020, to 25 mln zł.

Zgodnie z informacją opublikowaną przez 1. Regionalną Bazę Logistyczną w Wałczu, Fabryka Broni "Łucznik" dostarczy dla wojska zestawy części zamiennych, zestawy obsługowo–remontowe i sprawdziany do broni strzeleckiej. Wśród wymienionych modeli, dla których przeznaczone są techniczne środki materiałowe, znajdują się pistolety P-83, pistolety maszynowe PM-84 Glauberyt oraz karabinki wz.96 BERYL i MINIBERYL. Wartość kontraktu, rozpisanego na lata 2016-2020, wynosi 25 mln zł.

Kilka dni temu informowano o podpisaniu umowy pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a Fabryką Broni "Łucznik" w Radomiu na dostawę 17 621 sztuk 5,56 mm karabinków szturmowych wz. 96 BERYL oraz 8400 sztuk 5,56 mm karabinków wz. 96 MINI-BERYL dla polskich żołnierzy. Wartość, rekordowego jak do tej pory, kontraktu podpisanego przez radomską firmę z Wojskiem Polskim szacowana jest na ponad 156 mln zł.

Czytaj także: Rekordowy kontrakt dla Fabryki Broni. 26 tys. karabinków dla polskiej armii

 

Reklama

Komentarze (5)

 1. Cywil

  Czytając PM-84 Glauberyt należy rozumieć również PM-84P, PM-98, PM-06. Dopóki ten sprzęt będzie na wyposażeniu WP a jeszcze przez jakiś czas będzie np. w pododdziałach technicznych, załogach niektórych wozów bojowych i innych, to części zamienne i narzędzia specjalne będą potrzebne bo taka jest konieczność zabezpieczenia eksploatacji tego co jest w użytkowaniu lub nawet na zapasach, nawet P-83, bo nowego pistoletu dla WP na razie nie ma. Trzeba to zrozumieć a nie tylko oglądać gwiezdne wojny.

 2. Szary

  P-83 i PM-84 Glauberyt to chyba jakiś ponury żart !!! Oba obecnie mają wartość złomową a nie bojową ! Czy ktoś w końcu wymusi na FB pistolet i pm na światowym poziomie ?

 3. elev

  Glauberyty natychmiast wycofać z WP, przekazać do policji czy do OC. Głupszej broni dla wojska jeszcze nikt chyba nie wymyślił.

  1. DerLangsame

   Wystarczy pamiętać że nie jest alternatywą dla karabinka, tylko dla pistoletu. A równie głupią broń wymyślili i kupują Szwajcarzy :)

 4. Wacław

  No zaraz, tłumaczy się nam że broń z Radomia jest tak koszmarnie droga bo obejmuje wieloletni serwis itp. Przykładowy Beryl powinien normalnie kosztować 500 USD a WP przepłaca za niego bo buli 1500 USD. a tu w ramach serwisu części za kosmiczne pinądze extra??? Co jest sie pytam? No albo albo.

  1. DerLangsame

   Nie wieloletni serwis, a zestaw części zamiennych

 5. Przemo

  Kiedy celowniki optyczne x4

Reklama