Reklama

Siły zbrojne

Próby ogniowe chorwackich PzH 2000

Fot. www.morh.hr
Fot. www.morh.hr

Chorwacki resort obrony potwierdził zakończenie prób ogniowych haubic samobieżnych PzH 2000, zakupionych z rezerw Bundeswehry, a następnie poddanych modernizacji i dostosowaniu do wymagań armii Chorwacji.

Chorwackie ministerstwo obrony poinformowało o pomyślnym zakończeniu prób ogniowych trzech egzemplarzy haubic samobieżnych PzH 2000, zakupionych z rezerw armii niemieckiej, dostosowanych następnie do wymagań armii chorwackiej (między innymi oprogramowanie w języku chorwackim, nowy system kierowania ogniem).

Czytaj też: Niemieckie haubice samobieżne dla Chorwacji.

Strzelanie prowadzono z przygotowanych pozycji ogniowych i po szybkim dojeździe na miejsce prowadzenia ognia. Zgodnie z przekazanym komunikatem osiągnięte wyniki spełniały założenia teoretyczne.

Czytaj też: Niemieckie haubice trafiły do Chorwacji.

Rząd chorwacki zwrócił się z prośbą o sprzedaż szesnastu haubic PzH2000 z rezerw Bundeswehry pod koniec 2014 r. Ogólna wartość kontraktu wyniosła 55 mln EUR. Spośród zakupionych egzemplarzy ogółem 12 ma zostać poddanych modernizacji i dostosowaniu do wymagań armii chorwackiej, jeden będzie przeznaczony do szkolenia kierowców, trzy haubice będą stanowić zapas części.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Znawca

  Piecza sie juz w HSW

 2. Staś

  "Nasz" Krab dużo lepiej wygląda i chyba nie odstaje od PzH?,pytam ludzi którzy znacznie lepiej się na tym znają

  1. frank dux

   KRAB, może lepiej wygląda, ale nie mamy ich 16 a amunicji wcale!!!

  2. Kkk

   Odstaje , np szybkostrzelnoscia

  3. Willgraf

   odstaje w szybkostrzelności ..szczególnie przy ogniu ciągłym marnie wychodzi, dlatego potrzeba 3 Krabów na linii frontu w miejsce jednej Pzh2000

Reklama