Prezydent Andrzej Duda symbolicznie objął zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi RP

7 sierpnia 2020, 12:27

Podczas uroczystości na Placu Piłsudskiego prezydent dziękował polskim żołnierzom za ich służbę dla ojczyzny. 

Reklama

Prezydent mówił też, że polscy żołnierze dalej noszą w sercu etos poprzednich pokoleń żołnierzy. "Nigdy przez te pięć lat nie słyszałem ani jednego słowa o uposażeniach, czy wynagrodzeniach ze strony żadnego polskiego żołnierza, słyszałem tylko o ojczyźnie, służbie" - powiedział prezydent. Zwracając się wprost do żołnierzy, Duda zadeklarował, że przez pięć lat drugiej swej kadencji będzie czynił wszystko, aby wspierać ich wysiłek. "Będę czynił wszystko, abyście mogli służyć spokojnie, bezpiecznie, mając jak najlepsze wyposażenie" - zapewnił. Zadeklarował o woli kontynuacji programów modernizacji sił zbrojnych i podniesienia wydatków na wojsko do 2,5 proc. PKB.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 12
Kiks
środa, 12 sierpnia 2020, 13:10

Ten koleś w ogóle jest symboliczny :D.

Qwe
środa, 12 sierpnia 2020, 11:35

Symbolicznie to patronował przez ostatnie 5 lat. Przepraszam, zabrali go na wycieczkę handlową do US i załatwił drogie, od czapy samoloty z kasy podatnika...

sdf
poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 02:44

Symbolicznie objął zwierzchnictwo nad symbolicznymi siłami.

andys
środa, 12 sierpnia 2020, 08:14

Szczególnie to "symboliczne zwierzchnictwo" brzmi strasznie! Jesli prezydent symbolicznie, to kto nie symbolicznie, a naprawdę?

Superglue
niedziela, 9 sierpnia 2020, 11:44

maseczki - symbol zidiocenia i nieuctwa całego społeczeństwa i hańba dla munduru.

Davien
sobota, 8 sierpnia 2020, 20:31

Wiadomości są zmieszane z prawdziwą nienawiścią, ale teraz to Rosjanie są Turańczykami. Coraz gorzej odczuwają świadomy ból, że są bardzo słowiańscy i nie chcą być zaskoczeni nawet Ukraińcami, a ze Wschodu winna choroba i antyeuropejska zazdrość. Widząc niesamowity wzrost gospodarczy i rozwój cywilizacyjny bezradnie ząbkowanych towarzyszy. Tymczasem gdy Polski okręt podwodny „ORP Popiełuszko” zmywał dno, wydawali się oni grzecznym pociągnięciem w Europie. Już poleruję światło, żeby zobaczyć, czy rosnę. Na tym świecie nikt nie wie, że są jak czerwona szmata byka i żyją z azjatyckimi potęgami Słowian Wschodnich. Jedyny nonsens, jaki mają, dotyczy rosyjskich trolli. Upokarzający śmieszny wjazd podczas podboju władcy mongolskiego, działającego na potomkach zniewolonych przez bardziej cywilizowane ciało Zachodu. Ta dezinformacja jest typowym elementem wojny informacyjnej prowadzonej obecnie na tej stronie. To tylko wzmacnia wywołaną frustrację. Dlatego też narasta złość z powodu tego, że Polska mówi prawdę o swojej historii, zawsze przypominając, że należy do takiej niechęci.

Kiks
środa, 12 sierpnia 2020, 14:46

Słowiańscy? Ruscy? Niuniu? To ty?

kołalsky
sobota, 8 sierpnia 2020, 16:01

"Symbolizm" w historii Polski !

Erer
sobota, 8 sierpnia 2020, 13:02

Takie bzdury to tylko u russkich trolli. Widać już wyraźnie jak wśród towarzyszy ze wschodu narasta antypolska psychoza i antyeuropejska zawiść pomieszana z nienawiścią do wszystkiego co zachodnie, natowskie czy amerykańskie. Odczuwają niemal fizyczny ból, zgrzytają zębami z bezsilności, gdy widzą niesamowity wzrost gospodarczy i rozwój cywilizacyjny Polaków w Europie, podczas, gdy ich projekt cywilizacyjny „ruskowo mira” szoruje po dnie. Coraz gorzej żyć im ze świadomością, że na tym świecie nikt ich nie lubi i nie chce - teraz nawet Ukraińcy - i są bardzo zdziwieni bo to przecież Słowianie. Czuć też narastającą wściekłość za to, że zachodnia bardziej cywilizowana Polska mówi swoją prawdę o swojej historii. Ciągłe przypominanie o przynależności do cywilizacji turańskiej działa na nich (potomków zniewolonych przez azjatyckie hordy wschodnich słowian) jak czerwona płachta na byka i potęguje jedynie frustrację spowodowaną poczuciem winy za upokorzenia z okresu poddaństwa mongolskiemu władcy. Stąd takie idiotyczne wpisy. Ta dezinformacja to obecnie typowy już element wojny informacyjnej prowadzonej na tym portalu.

Olej rustrolla
niedziela, 9 sierpnia 2020, 12:39

Kilkadziesiąt wpisów poniżej, poszło pod nóż, i słusznie, w większości trociny z kaszą autorstwa ruskich trolli. A powyżej widać kolejną robotę rustrolli, podszywają się pod Daviena.

LMed
piątek, 7 sierpnia 2020, 15:28

Klęczy godnie każdy powie.

dublinczyk
wtorek, 11 sierpnia 2020, 23:26

Jak to D_pa

Tweets Defence24