Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Poniedziałek z Defence24.pl: Rosyjski problem z polityką Trumpa; Amerykańskie wsparcie dla NATO; Nowy projekt Systemu Rejestracji Broni

Fot. MSC / Kuhlmann
Fot. MSC / Kuhlmann

Poniedziałkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Gazeta Wyborcza, Wacław Radziwinowicz, "Przyjaźń z niedźwiedziem? Kiepski deal": Moskwa ma coraz większy problem z polityką Donalda Trumpa. Rosyjskie nadzieje dotyczące ustalenia z USA nowego podziału świata okazują się płonne. "Trump nie wie, czego chce, Putin chciałby wszystko".


Nasz Dziennik, Krzysztof Losz, "Trump wesprze NATO": Podczas zakończonej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium wiceprezydent Mike Pence złożył zapewnienie, że prezydent Donald Trump wypełni zobowiązania wobec Sojuszu. Podobne jak gen. James Mattis, Pence wezwał europejskich członków NATO do zwiększenia wydatków na obronność. 


Gazeta Prawna, Sylwia Czubkowska, "Ostre strzelanie pod pełną kontrolą": "(...) MSWiA przygotowało projekt wdrożenia specjalnego informatycznego Systemu Rejestracji Broni." Jego celem jest wyeliminowanie problemów z "nadzorem i kontrolą nad bronią znajdującą się w posiadaniu osób i podmiotów prywatnych".

 

Reklama

Komentarze

    Reklama