Reklama

Polityka obronna

Turcja wesprze Putina przeciwko zbrojnej rebelii

erdogan putin
Fot. Kremlin.ru

Podczas sobotniej rozmowy telefonicznej z Władimirem Putinem prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapewnił go o „wsparciu przeciwko zbrojnej rebelii najemników” z Grupy Wagnera - poinformował dziennik „Daily Sabah”.

Reklama

Wojna na Ukrainie

Reklama

Turecki przywódca określił wydarzenia rozgrywające się w Rosji "próbą przeprowadzenia zamachu stanu". Dodał, że Turcja jest gotowa pomóc rozwiązać sytuację pokojowo tak szybko, jak to możliwe. "Erdogan wyraził poparcie dla zajęcia się przez rosyjski rząd sprawą buntu najemników z Grupy Wagnera" - napisano w cytowanym przez turecki dziennik komunikacie Kremla. Erdogan wezwał swojego rozmówcę do "kierowania się zdrowym rozsądkiem" - przekazała kancelaria tureckiego prezydenta.

Czytaj też

W piątek szef Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn powiadomił, że oddziały regularnej rosyjskiej armii zaatakowały obóz wagnerowców, co skutkowało licznymi ofiarami śmiertelnymi. Oznajmił, że zamierza "przywrócić sprawiedliwość" w siłach zbrojnych i wezwał, by nie okazywać mu sprzeciwu.

Reklama

Putin nazwał żołnierzy najemniczej Grupy Wagnera zdrajcami i zapewnił, że buntownicy poniosą odpowiedzialność przed prawem i narodem, a Rosja zostanie obroniona. Prigożyn zadeklarował w sobotę po przemówieniu Putina, że Grupa Wagnera nie podda się w walce z regularną rosyjską armią.

Czytaj też

Niezależny rosyjski portal Mediazona poinformował w sobotę po południu, że zmierzający w stronę Moskwy wagnerowcy znajdują się w linii prostej 340 kilometrów od rosyjskiej stolicy.

Reklama

Źródło:PAP

Komentarze (6)

 1. Rusmongol

  Czy można gdzieś złożyć propozycje obywatelska żeby wywalić turasow z NATO?

  1. Milutki

   Taką propozycję możesz złożyć w Ankarze

 2. Rusmongol

  Turcja musi zostać usunięta z NATO. To koń trojański.

  1. Jabłuszko

   Na obecną chwilę Węgry też.

  2. hermanaryk

   Bardzo by to ucieszyło Putina i narobiło poważnych kłopotów NATO. USA chcą sobie podporządkować Turcję, a nie wepchnąć ją w objęcia Putina, co proponujesz.

  3. DartAndreas

   Zgadzam się w stu procentach.

 3. easyrider

  Zachowanie Erdogana to kolejny dowód na to, że Turcja jest już właściwie przeciwnikiem Sojuszu Północnoatlantyckiego. Amerykanie w trybie alarmowym powinni zreorganizować Sojusz. Turcja jest de facto wrogiem i nie ma żadnych wspólnych celów z NATO. Kilka innych państw, pomimo swoich dużych potencjałów stało się balastem Sojuszu rozbijając jego spójność. To Niemcy i Francja. Lider może być tylko jeden, tak jak jeden jest dowódca.

  1. Rusmongol

   Najprawdopodobniej USA i nato zdają sobie z tego sprawę i dlatego umacniają Grecję a robią czym mogą turasom pod górę.

  2. hermanaryk

   Widzę, że kolega nie potrafi czytać mapy i oddzielić ideologicznych narracji od faktów :)

  3. MiP

   Tak to jest gdy "polski" rząd pokłócił się ze wszystkimi w Europie i mają jedynego swojego przyjaciele Orbana 🙂

 4. Był czas_3 dekady

  Turcja kraj nieprzewidywalny w strukturach NATO, Niemcy, Francja nieprzygotowane do wojny i też kręcą lody z Rosją, pozostałe kraje zachodnie budzą się dopiero z letargu i może zaczną inwestować w swoje armie... Komu można zaufać?

 5. asymetria

  A co jeslu Putin to agnet CIA zey zbiszczyc Rosje od srodka? Lub porwali go kosmici i podmielini;i?

 6. Bellcross

  Gdyby Turcja wsparła Rosję, to by był dobry powód do wyrzucenia jej z NATO.