Polityka obronna
Rakietowy atak Huti na Izrael. Użyto broni hipersonicznej
Prawdopodobnie to hipersoniczny pocisk balistyczny Palestine2 został wystrzelony przez jemeńską organizację Huti w cele znajdujące się na terytorium Izraela. W wyniku ataku rannych zostało kilkanaście osób.
Czy tym razem izraelski system obrony powietrznej zawiódł? Z informacji izraelskich mediów można wywnioskować, że system Arrow okazał się niewystarczająco skuteczny do zestrzelenia rakiety hipersonicznej wystrzelonej przez Huti. Jak czytamy na stronie Jerusalem Post „izraelskie siły powietrzne mają prowadzić dochodzenie w sprawie nieudanego przechwycenia pocisku (…)”.
Czytaj też
Izraelski nadawca publiczny KAN wskazuje z kolei, że „po zidentyfikowaniu pocisku lecącego z terytorium Jemenu i aktywowaniu alertów, pociski przechwytujące zostały wystrzeloną w górną część atmosfery, ale nie trafiły w obrany cel. Do ponownego wystrzelenia doszło w momencie, gdy pocisk Huti znajdował się już w dolnej części atmosfery. Tutaj również nie udało się skutecznie zwalczyć rakiety” - czytamy.
Zam Bruder
Takie same rakiety przełamaly izraelską obronę powietrzną zarówno 14 kwietnia jak i w ataku z 1 pażdziernika. To górna półka irańskiego arsenału rakietowego.
andys
Dla entuzjastów wojen, a tacy, niestety są, warto powiedzieć, że te wojny nie będą wojnami na maczugi. Jak widać na podstawie współczesnych konfliktów, następuje pewne zrównanie możliwości ataku państw uważanych za silne i za słabe.
Fargo-12
Ciekawa teoria