Polityka obronna

8 tys. brytyjskich żołnierzy na wschodzie Europy

Fot. British Army/Facebook

Wielka Brytania wyśle latem około 8000 żołnierzy do Europy Wschodniej na ćwiczenia wojskowe będące odpowiedzią na rosyjską inwazję na Ukrainę, poinformowało brytyjskie ministerstwo obrony - pisze w piątek Ukraińska Prawda.

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl >

Brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że ćwiczenia były od dawna planowane i tego lata zostaną rozlokowane od Finlandii po północną Macedonię, zgodnie z planami rozbudowanymi po inwazji Rosji na Ukrainę.

Czytaj też

Wezmą w nich udział dziesiątki tysięcy sił ekspedycyjnych NATO i sprzymierzonych, w tym Finlandii i Szwecji, aspirujących do członkostwa w sojuszu.

Sekretarz obrony Ben Wallace powiedział: „Bezpieczeństwo Europy nigdy nie było ważniejsze. W tych ćwiczeniach nasze wojska połączą siły z sojusznikami i partnerami NATO oraz Połączonymi Siłami Ekspedycyjnymi, aby zademonstrować solidarność i siłę w jednym z największych wspólnych przedsięwzięć od czasu zimnej wojny ".

Czytaj też

Wojska królewskie wezmą udział w ćwiczeniach między innymi w Finlandii, która ma 1309-kilometrową granicę lądową z Rosją. W przedsięwzięciu wezmą udział między innymi jednostki pancerne, wyposażone w czołgi Challenger 2.

Czytaj też

Źródło:
PAP
/ Defence24

Komentarze