Pierwsze zadania ogniowe na zgrupowaniu MARS-19

21 listopada 2019, 12:33
2011_pierwsze_strzelania_mars19_14
MARS-19. Fot. kpt. Remigiusz Kwieciński
Reklama

W ośrodku szkolenia CSAiU zainaugurowano zgrupowanie pododdziałów Wojsk Rakietowych i Artylerii. Kilkadziesiąt minut później artylerzyści 3. dywizjonu artylerii rakietowej wykonywali już pierwsze zadania ogniowe.

Zgrupowanie zainaugurowano 19 listopada br. uroczystą zbiórką ćwiczących z udziałem Zastępcy Szefa Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych płk Andrzeja Kupisa, dowódców pułków artylerii oraz przedstawicieli jednostek i instytucji zabezpieczających szkolenie - informuje kpt. Remigiusz Kwieciński.

image
MARS-19. Fot. kpt. Remigiusz Kwieciński

Po zapoznaniu z najważniejszymi zadaniami tegorocznego zgrupowania przeprowadzono szczegółowy instruktaż z zasad bezpieczeństwa obowiązujących na obiektach toruńskiego ośrodka szkolenia, a następnie dowódca 23. pułku artylerii płk Grzegorz Potrzuski określił cele szkolenia i najważniejsze zadania przewidziane do realizacji przez artylerzystów z Bolesławca.

image
MARS-19. Fot. kpt. Remigiusz Kwieciński

Bezpośrednio po zbiórce pododdziały przystąpiły do realizacji szkolenia bojowego. Podczas zajęć ze strzelania i kierowania ogniem podwładni ppłk Piotra Kobyłeckiego dowódcy 3. dywizjonu artylerii rakietowej - doskonalili wykonywanie norm taktycznych i zadań bojowych.

image
MARS-19. Fot. kpt. Remigiusz Kwieciński

Przeprowadzony przez dowódcę dywizjonu Trening Kierowania Ogniem ze strzelaniem amunicją bojową był sprawdzianem wyszkolenia obsług i sprawdzeniem umiejętności kierowania ogniem przez dowódców baterii.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Reklama
Toruńczyk
czwartek, 21 listopada 2019, 15:10

Słychać chłopaków prawie codzienne.

Balbina
czwartek, 21 listopada 2019, 14:44

Oby nie wystrzelali całych zapasów magazynowych ;-)

Dark
czwartek, 21 listopada 2019, 14:44

Jak już się czegoś uczą to aby tak nie rozmieszczać pojazdów ... jedna kasetówka i ze zgrupowania nie zostałoby nic ... porażka nie szkolenie, przygotowanie powinno obejmować działanie w środowisku pełnego zagrożenia. Mam nadzieję że tym razem mieli buty i kompletne mundury ...

Lolek
piątek, 22 listopada 2019, 19:18

Jakbyś nie zauważył to są ćwiczenia a nie wojna. Moze akurat te zdjęcie jest przed rozpoczęciem ćwiczeń

Tweets Defence24