Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Piątek z Defence24.pl: Autosan dostarczy autobusy dla wojska; Priorytety MON; Aktywność medialna ministra obrony; Raport dot. zagrożenia terrorystycznego; Nowa jednostka dla nadzoru służb

Fot. Jerzy Reszczyński
Fot. Jerzy Reszczyński

Super Express, „Autosan jednak wygrał”: Jak poinformował na Twitterze wiceminister Bartosz Kownacki, Autosan wygrał postepowanie na dostawę 28 autobusów dla sił zbrojnych. „Wartość zamówienia brutto wynosi ok. 22,35 mln zł. (…) w lipcu Autosan starał się o start w innym przetargu dla wojska, jednak jego ofertę odrzucona, bo została złożona 20 minut po czasie.”


Polska Metropolia Warszawska, Dominika Rajca, „MON o priorytetach sił zbrojnych”: Relacja z panelu „Strategiczny Przegląd Obronny”, który odbył się w ramach konferencji „Polska przyszłości” zorganizowanej przez Instytut Libertatis. „Dokonaliśmy analizy operacyjnej związanej z wymogami wyposażenia sił zbrojnych, co spowoduje, że w najbliższym czasie rekomendacje przeglądu obronnego przełożą się również na program modernizacji technicznej” – powiedział prof. Hubert Królikowski, doradca Pełnomocnika MON ds. Strategicznego Przeglądu Obronnego. 


 

Marek Kozubal, Rzeczpospolita, „Macierewicz ćwierka”: „Antoni Macierewicz, szef resortu obrony narodowej uważany jest za największe obciążenie dla rządu Beaty Szydło.” – pisze Marek Kozubal. W związku z potrzebą ocieplenia wizerunku szef resortu obrony zwiększył swoją aktywność w mediach. 


 

Paweł Kryszczak, Gazeta Polska Codziennie, „Polska bastionem bezpieczeństwa”: „Według raportu Global Terrorism Index 2017, opublikowanego przez międzynarodowy think tank Instytut dla Ekonomii i Pokoju (EIP), (…) Polska została uznana za jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świcie pod względem zagrożenia terrorystycznego”. W porównaniu do 2015 r. liczba ofiar zamachów na świecie zmniejszyła się w ubiegłym roku o 13 proc.


 

Dr Leszek Pietrzak, Gazeta Finansowa, „Nowa Spec Policja”: Wszystkie służby podlegające Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji znajdą się pod nadzorem Biura Nadzoru Wewnętrznego (BNW). „W jego skład ma wchodzić kilkudziesięciu funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Biuro ma zajmować się diagnozowaniem nieprawidłowości, jakie pojawiać się będą w pracy wszystkich służb. Chodzi tu o policję, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną oraz Biuro Ochrony Rządu”.

Reklama

Komentarze (1)

  1. say69mat

    def24.pl: Marek Kozubal, Rzeczpospolita, „Macierewicz ćwierka”: „Antoni Macierewicz, szef resortu obrony narodowej uważany jest za największe obciążenie dla rządu Beaty Szydło.” – pisze Marek Kozubal. W związku z potrzebą ocieplenia wizerunku szef resortu obrony zwiększył swoją aktywność w mediach. @dorzeczy.pl: "Nasza armia jest jedną z najsilniejszych w Europie". Macierewicz o polskim wojsku say69mat: Aktywność medialna nie jest najmocniejszą stroną Ministra ON Antoniego Macierewicza. Jest wręcz wprost proporcjonalną do rzeczywistego potencjału bojowego naszych sił zbrojnych.

Reklama