Nowe głowice samonaprowadzające dla systemu THAAD od BAE Systems

18 marca 2020, 10:58
1434646209146
Fot. BAE Systems
Reklama

Jak informuje BAE Systems, firma ta otrzymała od Lockheed Martin kontrakt na zaprojektowanie i produkcję nowej generacji termolokacyjnych głowic naprowadzania do rakietowego systemu antybalistycznego Terminal High Altitude Area Defense (THAAD).

Prace nad głowicami mają poprawić zdolność systemu obrony antybalistycznej do neutralizacji większej liczby zagrożeń oraz usprawnić sam proces produkcji.

Głowica naprowadzania THAAD jest kluczowym produktem w naszym portfolio amunicji precyzyjnej, który został doceniony za swoje sprawdzone zdolności przechwytywania pocisków balistycznych. Jest potwierdzeniem naszych kompetencji do dostarczania zaawansowanych systemów celowniczych i naprowadzania dla amunicji o precyzji krytycznej

dyrektor programu THAAD w BAE Systems Barry Yeadon

System THAAD przechwytuje i niszczy za pomocą energii kinetycznej pociski balistyczne podczas ostatniej lub terminalnej fazy lotu. Głowica naprowadzania BAE Systems wykrywa widmo podczerwone celu, na które naprowadzane są pociski przechwytujące, niszcząc głowice balistyczne wroga wewnątrz lub na zewnątrz atmosfery ziemskiej. Firma rozwija i produkuje głowice samonaprowadzające pocisków rakietowych od ponad czterech dekad i do tej pory dostarczyła ponad 500 głowic dla THAAD.

Kontrakt jest dowodem naszych kolejnych sukcesów w programie i pozwala nam rozwijać sprawdzony projekt i zapewnić przyszłość programowi Missile Defense Agency (MDA)

dyrektor programu THAAD w BAE Systems Barry Yeadon

THAAD jest integralną częścią programu MDA polegającej na opracowaniu zintegrowanego, warstwowego systemu obrony przeciwrakietowej. Głowice samonaprowadzające THAAD firmy BAE Systems są montowane, integrowane i testowane w zakładach firmy w Nashua w stanie New Hampshire oraz Endicott w stanie Nowy Jork. Część prac projektowych  zostanie przeprowadzona w Huntsville w stanie Alabama.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Reklama
muzyk
czwartek, 19 marca 2020, 09:25

a później przypadkowo MTV nie ma jak transmitować swojego programu

chateaux
środa, 18 marca 2020, 21:53

Krótko przed rosyjską inwazją na Gruzję w 2008 roku, Amerykanie wspominali o możliwości zakupu THAAD przez Polskę. Zgodnie z wypowiedzią ówczesnego ambasadora USA w Polsce, dwie brygady THAAD - jedna w Małopolsce, druga niedaleko Bydgoszczy - zapewniłyby obronę antybalistyczną wyższego piętra, dla całego obszaru Polski. W połączeniu z obroną antybalistyczną najniższego piętra zapewnianą przez Wisłę, THAAD wielce wzmocniłby system obrony przeciwbalistycznej kraju. Zgodnie z teorią obrony przeciwrakietowej, jedynie obrona wielowarstwowa może zapewnić skuteczną ochronę.

Sternik
czwartek, 19 marca 2020, 02:43

A później był reset Obamy i wszystkie propozycje poszły do kosza. A teraz takie zaawansowane systemy nie są przewidujące dla tubylczej ludności.

chateaux
czwartek, 19 marca 2020, 17:42

Trudno zrozumieć co chciałeś napisać, ale zakładając że twierdzisz iż Amerykanie nie sprzedaliby Polsce systemu THAAD, to nie ma racjonalnych przesłanek dla takiego twierdzenia. Nie mieli najmniejszego problemu sprzedać THAAD to Arabii Saudyjskiej, nie mieliby i problemu ze sprzedażą Polsce. Zwłaszcza że nigdy dotąd nie odmówili sprzedaży Polsce czegokolwiek o sprzedaż czego Polska zwracała się do nich.

Davien
czwartek, 19 marca 2020, 21:19

Z THAAD dlaPolski to jest własciwie jeden problem: cena, przy tym systemie to patrot wydaje sie wyjatkowo tani. No i jest to system scisle specjalizowany: wyłacznie antybalistyczny i to na duzych wysokosciach.

Nikt
czwartek, 19 marca 2020, 21:05

Problem jest inny, nas na THAAD nie stać

Pentagram
środa, 18 marca 2020, 13:14

Integracja THAAD z teleskopa ziemi na podczerwień POMYŚLNA przypominam ze budżet 2020 to 3 nowe takie satelity plus 2 wahadłowce

Tweets Defence24