Niemieckie wozy rozpoznania chemicznego trafią do Kuwejtu

1 lipca 2015, 15:47
fuchs 2 abc
Pojazd Spürfuchs produkcji Rheinmetall. Fot. producent
Reklama
Defence24
Defence24

DOTYCZY:


Niemiecka firma Rheinmetall dostarczy Kuwejtowi nowoczesne pojazdy rozpoznania chemicznego. Wozy trafią do Kuwejtu za dwa lata.

Niemiecki koncern Rheinmetall podpisał umowę z Kuwejtem, na mocy której armia tego państwa otrzyma do 2018 r. dwanaście nowoczesnych pojazdów rozpoznania chemicznego 2NBC-RS Spürfuchs. Producent zobowiązał się także do udzielenia wsparcia logistycznego, w postaci dostaw części zamiennych i przeprowadzenia szkoleń. Obie strony podpisały także drugi kontrakt, na mocy którego producent pojazdów zajmie się ich serwisowaniem. Umowa ta będzie obowiązywać przez pięć lat od momentu wejścia dostarczonych wozów do służby.

Zainteresowane strony uzgodniły, że wartość podpisanych umów nie zostanie ujawniona.

Pietro Borgo, członek zarządu firmy Rheinmetall Defence, stwierdził, że zamówienie ze strony Kuwejtu  pojazdów rozpoznania chemicznego jest niezwykle istotne dla producenta, potwierdza bowiem pozycję tej firmy jako głównego gracza na europejskim rynku producentów uzbrojenia.

Zamówione pojazdy to specjalistyczna wersja transportera Fuchs 2. Jej użytkownikami są siły zbrojne Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Arabii Saudyjskiej.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
fg
środa, 1 lipca 2015, 16:09

To ciekawe bo ten transporter od kliku lat w Bundeswehrze zastępowy jest przez Boxera.

EUropa
czwartek, 2 lipca 2015, 23:15

Zastepowany jest po czesci a po czesci Boxer to uzupelnienie i calkiem inny pojazd - najciezszy i najbardziej opancerzony KTO na swiecie( grubo ponad 30 ton!). Fuchs to plywajoacy KTO(16-17 ton) i ma tez troche inne zadania; a ten z artykulu to juz w ogole specjalistyczny woz i nie ma nic wspolnego z Fuchsem i Boxerem jako KTO! Ciekawostka dla ciebie kolego: Algieria zakupila KTO Fuchs, ktorego wyprodukuje przynajmniej 700 sztuk w nowo tworzonej fabryce w tym kraju!

vvv
środa, 1 lipca 2015, 20:20

az zal czytac takie glupoty. to nie ten sam pojazd. to jest pojazd specjalistyczny a nie apc

Tweets Defence24