Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Niemcy: kontrwywiad zdemaskował 20 islamistów w szeregach Bundeswehry

Fot. www.kam.lt
Fot. www.kam.lt

Niemiecki kontrwywiad wojskowy MAD zdemaskował 20 islamistów w Bundeswehrze - podały w sobotę gazety należące do grupy medialnej Funke. Minister obrony Ursula von der Leyen zapowiada wprowadzenie kontroli dla wszystkich kandydatów do służby wojskowej.

Funkcjonariusze MAD sprawdzają 60 dalszych przypadków żołnierzy, co do których istnieje podejrzenie o sympatie dla radykalnego islamu.

Zdaniem kontrwywiadu środowiska islamistyczne popierają służbę swoich sympatyków w armii, co umożliwia im naukę w obchodzeniu się z bronią. MAD ocenia, że zdecydowani na stosowanie przemocy ekstremiści mogą przeniknąć do armii.

Zgodnie z decyzją ministerstwa obrony od lipca 2017 roku każdy kandydat do służby wojskowej ma zostać "prześwietlony" pod kątem ewentualnego zagrożenia dla bezpieczeństwa kraju. Bundestag ma zająć się odpowiednią ustawą w przyszłym tygodniu. Będzie to oznaczało konieczność przeprowadzenia dodatkowych 20 tys. kontroli rocznie.

Autorzy projektu ustawy zwracają uwagę, że środowiska islamistyczne próbują umieścić swoich ludzi wśród kandydatów do ograniczonej czasowo służby w Bundeswehrze, podczas której uczą się posługiwać bronią.

W Niemczech zawieszono powszechny obowiązek służby wojskowej. Bundeswehra jest obecnie armią zawodową. W związku z planami zwiększenia liczebności wojska, resort zabiega intensywnie o nowych rekrutów.

 PAP - mini

Czytaj też: Czarna Dywizja będzie ćwiczyć z Bundeswehrą i obroną cywilną

Reklama

Komentarze (3)

  1. Red Bulldog

    A oni chcieli zrobić wspólną armię europejską:-) W pełni z islamizowaną:-) Wojny Religijne na Zachodzie chyba powrócą niebawem. Kto zna historię ten wie co to za kibel. Dzięki bogu w Polsce (po raz wtóry) tego problemu nie mamy.

  2. Marek

    Jak sobie zaprosili, to mają. Skoro znaleźli w szeregach Bundeswehry dwudziestu islamistów, to niech im wybudują w koszarach meczecik. Pani Merkel już jakiś czas temu powiedziała, że islam na trwałe już jest częścią kultury Niemiec, więc w budowli takiej nie ma niczego niewłaściwego.

  3. zbafca

    Islamizacja Europy w toku. Nadchodzi wojna na tle religijnym w Europie. Czy to tal trudno zrozumieć?

Reklama