Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

MSPO 2017: Panele endotermiczne Nano IR i wyposażenie malarni od Italtecnica

  • Image Credit: SSgt Ian Houlding GBR Army/SFJZ13/NATO/flickr
    Image Credit: SSgt Ian Houlding GBR Army/SFJZ13/NATO/flickr
  • photo
    photo
  • Uroczystość położenia stępki pod USS Detroit - fot. Lockheed Martin
    Uroczystość położenia stępki pod USS Detroit - fot. Lockheed Martin
  • photo
    photo
  • photo
    photo

Podczas targów MSPO 2017 swoje stoisko wystawiła polska firma Italtecnica., która niedawno wsławiła się tym, że zaprojektowała, dostarczyła i wykonała kompletny system technologii malarni w nowym hangarze WZL-2. W Kielcach zaprezentowano zestaw paneli NANO IR z podwójnie patentowaną ideą działania w dziedzinie alternatywnych systemów ogrzewania. 

ITALTECNICA sp. z o.o. jest działającym od 2000 roku dostawcą, instalatorem i serwisantem najwyższej klasy urządzeń. Firma specjalizuje się w sprzęcie malarskim. Niedawno miała swój udział w powstaniu jednego z nielicznych w Europie hangarów do malowania średniej wielkości samolotów. Mowa tu o instalacji, która powstała na terenie bydgoskich zakładów WZL-2. Hala Malarni otwarta na jesieni 2016 roku przystosowana jest do obsługi nawet największych wąskokadłubowych samolotów pasażerskich typu Boeing 737-900ER i Airbus A321. W sumie w hali mogą się zmieścić jednocześnie nawet 3 mniejsze samoloty klasy ATR-72. Instalacja do ogrzewania malarni firmy Krantz dostarczona przez Italtecnica oparta jest system gazowy z dyszami Krantz.

Czytaj też: Nowe możliwości zakładów w Bydgoszczy. Wsparcie Herculesów i samolotów pasażerskich

Hala Malarni w nowym hangarze WZL-2, w której powstaniu miała swój udział firma Italtecnica. Dostarczyła ona system ogrzewania malarni, fot. Defence24

Powstały system, kluczowy dla sprawnego funkcjonowania malarni wyposażony został w centrale wentylacyjne główne oraz centrale wentylacyjne pomocnicze połączone z kanałami pionowymi i poziomymi zasilające dysze wyporowe znajdujące się na suficie. Dysze wyporowe zasilane przez centrale wentylacyjne kierują strumień powietrza do strefy roboczej gdzie prowadzone są procesy lakierowania i suszenie samolotów. Hala Malarni została również wyposażona w wysokiej klasy system nawilżania wraz ze stacją uzdatniania wody, który zapewnia wymagane warunki pracy. Italtecnica brała też udział w budowie bazy remontowej helikopterów wraz z lakiernią firmy Heli One w Rzeszowie. 

Co warto podkreślić Italtecnica oferuje kompletne wyposażenie lakierni, w którego skład wchodzą kabiny lakiernicze, strefy przygotowawcze, komory śrutownicze, boksy lakiernicze oraz pompy i destylarki czy myjki do pistoletów.

Czytaj więcej: Najnowsze informacje i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach 

Panele endotermiczne Nano IR

Wyraźnie widoczne białe panele z ramkami z anodowanego aluminium, które dobrze integrują się ze ścianami kabiny i nie wymagają dodatkowego miejsca montażowego, Fot. Italtecnica

Na MSPO 2017 na stoisku Italtecnica można było otrzymać informację m.in. na temat wytwarzających ciepło dla stanowiska roboczego paneli endotermicznych Nano IR z podwójnie patentowaną ideą działania w dziedzinie alternatywnych systemów ogrzewania. Ich zastosowanie pozwala na pracę z farbami na bazie wody oraz tradycyjnych, rozpuszczalnikowych. Łatwy w instalacji system, nie wymagający dodatkowego miejsca montażowego, instalowany poprzez bezpośrednie przytwierdzenie do ściany. Firma zapewnia przy tym innowacyjne panele w różnych rozmiarach, które umożliwiają stworzenie właściwej konfiguracji dla każdej kabiny. System ten został już z powodzeniem wdrożony m.in. na terenie WZL nr 2 w Bydgoszczy. 

Zastosowanie Nano IR umożliwia zachowanie pełnej kontroli na temperaturą, a także oszczędności ponieważ zużycie energii jest niższe niż w przypadku tradycyjnych systemów grzewczych. W opisywanym systemie ciepło rozprzestrzenia się poprzez promieniowanie promiennikowe umieszczonych na ścianach i suficie paneli. Całkowity czas przetworzenia z ich zastosowaniem może więc być zredukowany o ok. 50%.

Panele endotermiczne Nano IR certyfikowane ATEX II 3GD wewnątrz stanowiska pracy, Fot. Italtecnica

Co ważne Nano IR  jest dostosowany do wszystkich kabin na rynku, a przy tym jest prosty w montażu. Umożliwia przy tym ogrzewanie szerokiego spektrum materiałów od plastików po różnego rodzaju stal. Panele endotermiczne Nano IR pozwalają na pracę z farbami zarówno na bazie wody jak i rozpuszczalnikowych.  

Serwis Specjalny Defence24MSPO 2017 - wiadomości i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze

    Reklama