Reklama

Polityka obronna

Milion naboi dla Straży Granicznej

Fot. Straż Graniczna
Fot. Straż Graniczna

Komenda Główna Straży Granicznej wybrała Cenrex Sp. z o.o. na dostawcę amunicji 9 mm Parabellum z pociskiem pełnopłaszczowym. Wartość kontraktu wynosi 1,9 mln zł.

W przetargu ogłoszonym przez Komendę Główną Straży Granicznej w październiku 2016 roku na dostawę amunicji 9 mm Parabellum wziął udział tylko jeden oferent. W związku z tym spółka Cenrex z Warszawy otrzymała kontrakt na 1,5 mln szt. 9 mm nb. Parabellum z pociskiem pełnopłaszczowym.

Czytaj także: Prezydent podpisał ustawę: prawie 10 mld zł dla służb mundurowych

Wartość kontraktu została oszacowana na 1,9 mln zł. Przy czym w przetargu ustanowiono również prawo opcji, mówiące o dodatkowym zakupie miliona sztuk amunicji w momencie posiadanych przez podmiot zamawiający odpowiednich funduszy.

Termin dostawy został wyznaczony na 15 grudnia 2017 roku.

Reklama

Komentarze (8)

 1. templar

  Po co naboje jak i tak nie można strzelać z Waltherów, które ma większość f-szy?

 2. observer

  9x19 FMJ kosztuje zawsze ponizej zlotowki, nie sadze aby chlopcy strzelali az tak wyczynowo ze potrzebowali by 7g czy 9g GECO. A jesli juz to sie sprawdza jakie kulki lataja najlepiej dla danej broni/lufy na dystansie 25-50m.

 3. 12pup

  ale drogo! Czemu nie zamowia w Cabellas albo Bass Pro?

 4. krzysztof

  o co tu chodzi z tak wygórowaną ceną?

 5. ppp

  Tylko nie wiadomo jaka to amunicja. Pełnopłaszczowa owszem jest sporo tańsza ale może to amunicja grzybkująca.

 6. charli6

  W małym powiatowym mieście 1 zł za 1 szt 9 mm Para to norma, przy 1000 szt 75 gr - nie pytałem się o cenę przy 1,9 mln ale na pewno było by mniej niż 1,26 zł

 7. kuba

  Czyżby Straż Graniczna przygotowywała się do wojny z Rosją ?

 8. nie

  jak to jest że amunicja dla służb w hurcie, jest w Polsce dużo droższa od tej samej amunicji zakupionej w detalu np przez strzelców sportowych..

  1. Adaś

   Amunicja pełnopłaszczowa 9mm (124gr)- cena detaliczna w sklepie 85-90 gr/szt Tymczasem SG w HURCIE płaci za 1,5 mln naboi za 1.9 mln zł = około 1,26 zł/szt Niegospodarność?

  2. Koba

   Wersja specjalna pocisku. Po wystrzeleniu samodzielnie krąży, dopóki nie znajdzie przemytnika. W sumie wychodzi taniej.

Reklama