Głowica dla Rosomaka z wyróżnieniem

10 września 2020, 06:15
thumbnail_GOD-1 IRIS_1
Fot.PGZ S.A.
Reklama

Należąca do PGZ spółka PCO została wyróżniona nagrodą "Lider Bezpieczeństwa Państwa" za głowicę optoelektroniczną dowódcy GOD-1 IRIS, jaka ma trafić na wyposażenie wież ZSSW-30 przeznaczonych dla transporterów Rosomak i BWP Borsuk.

>>> MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO MSPO 2020 - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL <<<

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych, a patronat honorowy nad nim objął Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Tradycyjnie już, kapituła konkursu przyznaje nagrody w kilku kategoriach. W kategorii „Produkt” nagrodzone zostało PCO S.A. za stabilizowaną głowicę optoelektroniczną dowódcy GOD-1 IRIS. Stabilizowana Głowica Optoelektroniczna Dowódcy GOD-1 IRIS to urządzenie zawierające szereg zaawansowanych technologicznie sensorów optoelektronicznych: kamerę termowizyjną, kamerę światła dziennego oraz dalmierz laserowy.

Głowica GOD-1 IRIS przeznaczona jest do zabudowy w Zdalnie Sterowanym Systemie Wieżowym (ZSSW) jako przyrząd obserwacyjno-celowniczy dla dowódcy. ZSSW z działem 30 mm będzie zintegrowany z KTO Rosomak, który przeznaczony jest do zwalczania, niszczenia lub obezwładniania w różnych warunkach klimatycznych, niezależnie od pory doby celów lekko i silnie opancerzonych oraz innych obiektów przeciwnika, w tym jego infrastruktury. ZSSW ma też zapewnić wsparcie ogniowe pododdziałów w czasie prowadzenia działań bojowych oraz dla NP BWP Borsuk pływającego pojazdu gąsienicowego.

image
Fot.PGZ S.A.

Ogólnopolski Konkurs „Lider Bezpieczeństwa Państwa” organizowany jest od 2013 r. Jego kapituła wielokrotnie nagradzała produkty powstające w zakładach należących do Grupy Kapitałowej PGZ.

PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta Spółki obejmuje zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje ponad 60 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 5 mld zł oraz przeszło 17 tysiącami pracowników. PGZ SA to jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.

image
Fot.PGZ S.A.

 >>> MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO MSPO 2020 - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL <<<

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
amx
czwartek, 10 września 2020, 11:02

Polskie spółki przy odpowiednim finansowaniu i wieloletnich kontraktach są w stanie wykonać odpowiednie głowice optoelektroniczne dla dronów obserwacyjnych i taktyczch a nie trzeba bezmyślnie kupować wszystkiego za granicą tylko rozwijać własną zbrojeniówkę, budować polski kapitał i niezależność.

nikt
czwartek, 10 września 2020, 13:35

Są w stanie za 10 lat wykonywać głowice do dronów, które potrzebne są już teraz i są dostępne o 300% taniej, niż polskie spółki nauczą się robić.

Pol
środa, 23 września 2020, 02:58

Jesteś nikt bo nic nie wiesz o taki nikt

Marek
piątek, 11 września 2020, 10:08

To z jaką głowicą twoim zdaniem latają drony od WB?

obrońca uciśnionych
piątek, 11 września 2020, 06:42

w kwestii pewnego zapóźnienia organizacyjno-technologicznego oczywiście zgoda, natomiast jeśliby potraktować sprawę bardziej ogólnie, to kupując wszystko za granicą, bo taniej, szybko skończą Ci się pieniądze a nowych już nie będzie skąd wziąć, jeśli oczywiście potrafisz to sobie wyobrazić.

asd
czwartek, 10 września 2020, 12:47

To wie każdy. Ale jak tu się wtedy przypodobać swoim seniorom?

Tweets Defence24