Reklama

Polityka obronna

Kolejne paralizatory dla KAS

fot. slaskie.kas.gov.pl
fot. slaskie.kas.gov.pl

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi poinformowała o zamówieniu partii paralizatorów i kartridży dla komórek kontroli mobilnej. Wartość zamówienia to ponad 650 tys. złotych, a łódzkim funkcjonariuszom zamówiony sprzęt dostarczy podwarszawska firma UMO Sp. z o. o.

To kolejne, w ostatnim czasie, zamówienie paralizatorów oraz kartridży na potrzeby funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Tym razem 71 sztuk paralizatorów oraz 142 kartridże trafi do Łodzi.

W zamówieniu pod uwagę brana była cena (60 proc.) oraz termin wykonania zamówienia (40 proc.). Umowę podpisano 19 grudnia, a procedura zamówienia prowadzona była w trybie przyspieszonym. Jak czytamy w uzasadnieniu powodem takiego a nie innego trybu postępowania, była „Pilna potrzeba udzielenia zamówienia dla komórek kontroli mobilnej i późne przyznanie środków finansowych. Przyznanie środków finansowych na ten cel nastąpiło w dniu 15 października br. a wartość szacunkowa zamówienia przekracza próg 135 000 EUR. Zastosowanie terminów ustawowych (40 dni na ogłoszenie) powoduje, iż zamówienie jest niewykonalne.”

Czytaj też: Lubelska KAS kupuje paralizatory

DM

Reklama

Komentarze (1)

  1. Stelle

    To tak na zmobilizowanie do lepszej współpracy podczas kontroli skarbowych, co by księgowa czy inna osoba nie wyskoczyła przypadkiem na urzędnika ze zszywaczem, czy długopisem?

Reklama