Kensbok: zgadzamy się, że trzeba przyspieszyć współdziałanie między MON a przemysłem

29 września 2020, 10:09

W wywiadzie udzielonym Defence24 TV w trakcie II edycji konferencji Defence24 Day Prezes Zarządu Polskie Grupy Zbrojeniowej Andrzej Kensbok "na gorąco" komentował przedstawione przez ministra obrony plany stworzenia Agencji Uzbrojenia: "Należy skrócić cykle decyzyjne, poprawić komunikację wewnątrz instytucji (...)".

Reklama

Prezes Kensbok wymienił kilka obszarów, które z punktu widzenia PGZ są istotne: "Zgadzamy się z tymi założeniami, iż dobrze jest, kiedy przemysł zna wymogi sił zbrojnych (...) chętnie byśmy poznali te plany wcześniej i na pewno będziemy szli w tym kierunku". A także: „(…) zgadzamy się, że trzeba przyspieszyć współdziałanie między MON a przemysłem (…)”.

Prezes Kensbok nawiązał również do programu Narew: "Program Narew jest niezwykle istotny dla (...) wojska, jak i dla przemysłu. Taki program powinien być suwerenny, krajowy (...) pełna polonizacja tego programu jest możliwa (...)". W wywiadzie prezes Kensbok wspomniał również programy artyleryjskie realizowane przez PGZ, jak i zdolnościach morskich spółek wchodzących w skład grupy. Nawiązał także do współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych i planowanych przekształceniach własnościowych oraz planach fuzji firm w ramach PGZ: "W pierwszym rzędzie będziemy łączyli te podmioty, które w sposób oczywisty mają te możliwości i spełniają wymogi biznesplanu połączeniowego."

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
rebel
sobota, 10 października 2020, 08:31

Obecny MON to porażka. Za Macierewicza jakoś sprawniej szły zakupy nowego uzbrojenia.

Bursztyn
niedziela, 4 października 2020, 22:51

Dawaj dawaj ten drony za 800 mln

andrzej19
niedziela, 4 października 2020, 20:49

Będzie ogłoszony kilkuletni dialog na temat przyspieszania decyzji?

Bursztyn
niedziela, 4 października 2020, 22:52

Po co za drony wyciągnęło 800 mln pln

x
czwartek, 1 października 2020, 23:30

suuuper i brawo !!!, zwłaszcza w kontekście katastrofy polskiego eksportu "specjalnego".

FutureToday
czwartek, 1 października 2020, 15:05

Tak działać ! Scisła współpraca wojsko -przemysł- MON i upraszczanie procedur, transfer technologii i dbanie o polski interes przemysłowy i naukowy, wpływy gospodarcze i oczywiście bezpieczeństwo kraju.

Pytajnik
piątek, 2 października 2020, 23:58

Zbyt piękne by było prawdziwe. To chyba z jakiegoś filmu?

Tweets Defence24