Reklama

Siły zbrojne

Izraelskie uzbrojenie dla transporterów Guarani

Fot. Elbit Systems
Fot. Elbit Systems

Izraelski producent Elbit Systems otrzymał, za pośrednictwem swej brazylijskiej spółki zależnej, kontrakt ramowy na dostawę zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia o wartości 100 mln USD.

Izraelski koncern Elbit Systems poinformował o podpisaniu umowy z rządem Brazylii, na mocy której spółka zależna Ares Aerospacial e Defesa otrzymała kontrakt ramowy o ogólnej wartości ok. 100 mln USD. Na mocy umowy armia brazylijska zostanie wyposażona w zdalnie sterowane moduły wieżowe uzbrojone w karabiny maszynowe kalibru 12,7 i 7,62 mm. Kontrakt obejmuje także dostawę niezbędnego wyposażenia i serwis techniczny. Moduły wieżowe Remax zostaną dostarczone w ciągu pięciu lat. Wojska Brazylii otrzymały już pierwszą partię produkcyjną o wartości ok. 7.5 mln USD.

Czytaj też: Pierwsze transportery Guarani przekazane jednostkom liniowym.

Bezzałogowe moduły wieżowe Remax opracowano zgodnie z wymogami armii Brazylii, przeszły one próby poligonowe zamontowane na pojazdach Guarani 6x6 armii tego państwa. Moduły Remax mogą być wyposażone w karabiny maszynowe kalibru 7,62 mm lub 12,7 mm, zostaną w nie wyposażone pojazdy opancerzone i logistyczne wykorzystywane do transportu żołnierzy, prowadzenia patroli i uczestnictwa w misjach pokojowych.

Reklama

Komentarze (2)

 1. b

  Dla Brazylii idealny sprzet do walki z gangami i kartelami narkotykowymi.

 2. NieLubięPPK

  Ale ładny ten rosomak

  1. .

   Raczej otarło sie o iveco

Reklama