Izrael gotowy do ataku na Iran, gdy ten będzie rozwijał broń jądrową

6 marca 2021, 12:47
Mahmud Ahmadineżad z wizytą w ośrodku w Natanz - fot. president.ir
Mahmud Ahmadineżad z wizytą w ośrodku w Natanz - fot. president.ir
Reklama

Minister obrony Izraela Beni Ganc poinformował w piątek, że kraj ma plan uderzeń na cele irańskie, na wypadek gdyby władze w Teheranie dążyły do eskalacji swoich dążeń nuklearnych.

Beni Ganc podczas rozmowy z Fox News pokazał mapę Libanu i wskazał miejsca, w których znajdują się wyrzutnie rakietowe i gdzie stacjonują siły lądowe utworzone na zlecenie Iranu. "To jest mapa celów. Sprawdziliśmy każdy z nich pod względem operacyjnym i wywiadowczym. Jesteśmy gotowi do walki" - powiedział.

Wypowiedź izraelskiego ministra jest reakcją na rozważanie przez administrację prezydenta USA Joe Bidena ponownego przystąpienia do porozumienia nuklearnego z Iranem (JCPA), które zawarto w 2015 r., a które zostało anulowane za prezydentury Donalda Trumpa w 2018 r.

"Irańskie aspiracje nuklearne muszą zostać powstrzymane. Jeśli zrobi to cały świat, to bardzo dobrze. Jeśli nie, będziemy musieli działać niezależnie i sami się bronić" - zapowiedział izraelski minister obrony.

W czwartek premier Benjamin Netanjahu powiedział wiceprezydent USA Kamali Harris, że Izrael jest całkowicie zaangażowany w powstrzymanie Iranu przed opracowaniem broni jądrowej przeznaczonej do zniszczenia Izraela. Biały Dom powiedział, że przywódcy zgodzili się co do potrzeby ścisłej współpracy i partnerstwa w kwestiach bezpieczeństwa regionalnego, „w tym programu nuklearnego Iranu i niebezpiecznych działań reżimu w regionie”.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 77
Reklama
Name
niedziela, 7 marca 2021, 14:06

Iran nie ma jeszcze broni jądrowej, a grozi zniszczeniem Izraela. Izrael posiada broń jądrową i nikomu nie grozi jej użyciem.

Extern
niedziela, 7 marca 2021, 21:16

Przecież Izrael oficjalnie nie posiada broni jądrowej, więc to raczej nie dziwne że nikomu nie grozi jej użyciem?

Davien
sobota, 13 marca 2021, 09:46

Izrael ani nie potwierdza ani nie zaprzeczaposiadania broi jadrowej a to róznica

Jna
niedziela, 7 marca 2021, 11:40

Skandaliczna wypowiedz. Iran jak każdy inny kraj ma prawo rozwijać tąka broń jaką uzna za słuszną do swojej obrony. Izrael niech pozbędzie się swoich głowic nuklearnych a może Iran zaprzestanie prac nad jej budową.

We
niedziela, 7 marca 2021, 14:29

Ale Izrael tak jak Iran nie grozi sąsiadom za sam fakt istnienia.

easyrider
poniedziałek, 8 marca 2021, 21:04

No fakt, nie grozi. Po prostu ich bombarduje albo wysyła specjalsów.

Wujek
niedziela, 7 marca 2021, 23:14

Izrael nie grozi sąsiadom , ale porządki z Palestyńczykami robi bez zbednego rozgłosu za sam fakt istnienia.

Doc
niedziela, 7 marca 2021, 13:50

Skandaliczny wpis. Agresywna postawa Iranu to zagrożenie wojną światową . Jeśli zbudują broń atomową, to będzie koniec pokoju na świecie.

zaciekawiony
poniedziałek, 8 marca 2021, 01:09

Poprzedni post mi zjadło więc raz jeszcze: zdajesz sobie sprawę, który z tych 2 krajów okupuje obce terytoria i złamał rekordową liczbę rezolucji NZ? Podpowiem - nie Iran. Inna rzecz, że współczesny Iran nie prowadził żadnej wojny napastniczej. Więc nie wiem skąd przekonanie o zagrożeniu pokoju na świecie.

Dums
niedziela, 7 marca 2021, 22:51

Jakoś Iran nikogo nie okupuje ani nie toczył wojen w minionych kilkuset latach z wyjątkiem jednej typowo obronnej. O Izraelu tego powiedzieć się nie da

Monkey
niedziela, 7 marca 2021, 15:00

@Doc: KRL-D zbudowała i co? Mamy koniec pokoju na świecie? Polityka Izraela zapewni nam koniec pokoju na świecie. Dodam, polityka kraju, który sam nieoficjalnie taką broń posiada.

Davien
niedziela, 7 marca 2021, 20:21

Tyle ze w KRLD to Xi Jinping trzyma Kim-a za jaja a ten musi robić co mu chiny każą. Do tego Kim jest despotą a nei samobójcą który doskonale wie że po pierwszej próbie sąsiednie kraje zaorałyby KRLD na parę metrów w głąb.

Monkey
niedziela, 7 marca 2021, 21:34

@Davien: Na jakiej podstawie sądzisz, że Xi Jinping trzyma Kim Dzong Un za jaja? Uważam, że tam jest symbioza. I skąd wiesz, że despota to nie samobójca?

Davien
sobota, 13 marca 2021, 09:51

Po pierwsze KRLD jest całkowicie zalezna od Chin pod wieloma wzgledami, po drugie żaden z Kimów nie był samobójcą a i działąnia obecnego jakos tego nie wykazują. Doskonale wiedza że USA może ich zaorać do gołej ziemi nawet bez uzycia broni jadrowej a ich własne rakiety jadrowe nawet wystartowac by ni dały rady. Jak sądzisz czemu Kim trzyma tysiace dział zaraz za granicą wycelowanych w Seul?

omnibus panie
niedziela, 7 marca 2021, 23:39

On wie wszystko o wszystkich i o wszystkim. Lata F-35, zestrzeliwuje Su-35 całymi stadami, wylądował B-1B na dachu stanowiska dowodzenia S-400 i niezauważony po 15 minutach odleciał, Jeździ Abramsem spalając 72 litry paliwa na setkę i niszcząc dziesiątki T-72, konstruuje (zapewne z kolegami) rakiety hipersoniczne a Kima i irańskich ajatollahów poznał na pikniku szkółki niedzielnej. Itd. itd.

Kiks
niedziela, 7 marca 2021, 13:45

W przypadku tej broni już nie masz takiego prawa. W świetle tego, że Iran otwarcie groził Izraelowi to nawet nie dziwię im się, choć niespecjalnie darzę sympatią.

Monkey
niedziela, 7 marca 2021, 15:02

Kiks: Powiedz to Kim Dzong Unowi, Kiks. Nawet RPA kiedyś miała. Indie i Pakistan rozwinęły swoje głowice i środki ich przenoszenia nawet pomimo sankcji USA w latach 90-tych. Nie masz prawa? Hehe, dobry żart.

Kiks
niedziela, 7 marca 2021, 22:49

Kim ma, bo USA nie zareagowały w porę. To był ogromny błąd. A nie zareagowały, bo Chiny zrobiły się meceneasem tego pajaca. A prawa nie masz, bo prace nad tą bronią, posiadanie, wytwarzanie itd. są obwarowane międzynarodowymi traktatami. Przykład Indii i Pakistanu jest zuepłnie nietrafiony. Polska też już prawie miała lub yła bardzo blisko, ale ruskie tałatajstwo szybko coś zapiekło i zadziałali. I to nawet nie nie znienancka, jak krytykujesz USA, ale skrycie. Ale oni zazwyczaj mordują w ten sposób.

Davien
niedziela, 7 marca 2021, 20:23

Monkey i Indie i pakistan nawet wysyłając na siebie bombowce nie pomyslały o jej uzyciu, to nie fanatycy jak w Iranie( mówię o ajatollahach) To Iran od dawna grozi że zaatakuje i zniszczy izrael, nie odwrotnie.

ciach
poniedziałek, 8 marca 2021, 11:49

Przecież nawet w powyższym artykule jest mowa o grozbach kierowanych przez Izrael. Poza tym - gadanina to jedno. Iran rzeczywiście gada i grozi. A Izrael gada i robi. Okupuje ZB czy Wzgórza Golan i buldożerami jezdzi po osiedlach i wioskach. Kogo należy się obawiać? Tego kto gada czy tego co gada i to robi?

Davien
sobota, 13 marca 2021, 09:56

Izrael po pierwsze okupuje jedyni Wzgórza Golan Zachodni Brzeg jest legalnie częścia państwa izraelskiego od 1988r A nalezy się obawiać nie tego kto ma od dawna broń jadrowa i jeszcze jej nie użył ale tego kto dązy do jej posiadania bez przerwy groząc sąsiadom, wysyłając terrorystó szyickich i sponsorując organizacje terrorystyczne czyli Iranu. Oj, zapomniałęm o wojnie proxy z Saudami:))

Monkey
niedziela, 7 marca 2021, 21:37

@Davien: Izrael nie grozi, Izrael atakuje. dziś konwencjonalnie, a jutro? Kto wie. A gdyby pomyśleć twoim tokiem, to i Rosja, i Chiny i USA nie myślą o jej użyciu. Ale czy to oznacza, że jej nie użyją? Rosja zadeklarowała coś zupełnie przeciwnego. \I tym się różni od USA czy ChRL, które atakują znienacka.

Davien
sobota, 13 marca 2021, 09:59

Monkey, jakos mimo ze posiada ta broń od dawna Izrael jej nie uzył . Iran natomiast nie dość że wysyła i sponsoruje terrorystów, nie dość ze uprawia pirackie ataki to jeszcze toczy wojne proxy z Saudami w Jemenie. I tak ani Rosja, ani USA, ani Chiny nie mysla o uzyciu broni jadrowej bo doskonale zdają sobie sprawę z odpowiedzi przeciwnika. A Rosja jako jedyna zadeklarowała uzycie broni jadrowej na kraj nie mający takiej broni, ale jak widać dalej bronisz barbarzyńców.

d
niedziela, 7 marca 2021, 02:20

Izrael nie ma szans w symetrycznym konflikcie z Iranem. Brak głębi strategicznej tego małego państwa sprawia że nawet kilkanaście rakiet które przedrze się przez ochronę antybalistyczną wyrządzi wiele szkód. Spacyfizowane społeczeństwo Izraela zmęczone stanem wojny może nie pójść na eskalację konfliktu. Sąsiedzi Iranu wspierający po cichu Izrael nie są przygotowani na konflikt. Arabia Saudyjska wciąż nie znormalizowała relacji z Izraelem a ostatnie pojednawcze wobec Iranu ruchy Departamentu Stanu USA z uznaniem Huti i zamrożeniem dostaw broni do AS sprawiają że AS pozostaje w próżni bezpieczeństwa. Nie zapominajmy że wkrótce w Izraelu odbędą się następne wybory a kryzys rządowy z brakiem zdolności do wyłonienia większości parlamentarnej sprawia iż obecny premier któremu grożą poważne zarzuty po utracie immunitetu gra na eskalację i przestraszenie opinii publicznej. Efekt nie musi być pozytywny a Iran ma czas i z niego korzysta. Izrael sam nie zmontuje koalicji antyirańskiej a eskalując napięcie postawi się w roli agresora.

radon
niedziela, 7 marca 2021, 02:06

Izrael może co najwyżej ostrzegać demokratów ze zaatakuje ale nie zrobił tego gdy miał carte blanche od republikanów. Iran umocnił swoje aktywa w Syrii Iraku i Libanie i jest w stanie odpowiedzieć na atak Izraela. Będziemy mieli do czynienia z powolną eskalacją napięcia i zwiększoną ilością prowokacji na terenie Iraku i aktów sabotażu na terenie Iranu. Wypowiedzenie JCPOA było błędem który teraz się mści gdyż nie ma podstawy do wywierania presji na Iran. W czasie obowiązywania JCPOA MAEA nie stwierdziała żadnych nieprawidłowości można było zwiększać zakres kontroli w ramach porozumienia a nie wypowiadać umowę zostając w ręku z brakiem jakiegokolwiek instrumentu nacisku. Iran dobrze wykorzystał czas, zagrał va banque i ugrywa na razie maksimum tego co może. Co więcej mimo presji Zachodu nie podpisał średnio korzystnej umowy z Chinami. Teraz to USA jest stroną zapraszającą do negocjacji a Izrael grożącą czyli agresywną. Iran oczekuje zniesienia sankcji by przystąpić do rozmów. Wielka Gra na Bliskim Wschodzie wchodzi w decydującą fazę

poniedziałek, 8 marca 2021, 11:20

Izraelitom po drodze będzie z każdym kto rządzi USA.

Niuniu
sobota, 6 marca 2021, 23:11

Jak by to było takie proste to już dawno temu Izrael by to zrobił. Cała strategia Izraela wobec Iranu to zasłanianie się potęgą militarną USA oraz prowokowanie USA do rozpętania wojny z Iranem. Nie udało sie 10 lat temu to tym bardziej nie uda się teraz. Iran nawet bez broni atomowej jest zbyt silny.

Sidematic
niedziela, 7 marca 2021, 02:52

Za Bidena może się udać :-( Trump był mądrzejszy.

Ech
sobota, 6 marca 2021, 17:57

Kto zaatakuje Izrael za nielegalne posiadanie 20 atomowek?

zawiedz
niedziela, 7 marca 2021, 00:07

A który kraj ma przestać istnieć dzięki tym atomówkom?

kibic
sobota, 6 marca 2021, 22:11

Właśnie dlatego nikt Izraela nie zaatakuje, może poza incydentami ze strony Hezbollahu itp. Izrael samego Iranu też nie zaatakuje, bo za daleko i za duży. Mógłby użyć broni jądrowej, ale to by doprowadziło do utraty statusu kraju, któremu należy się szacunek i współczucie z powodu holocaustu, a to jest ich główny argument w polityce światowej i przy załatwianiu swoich spraw w USA. Iran też ma argumenty. Zawsze może zwiększyć współpracę z sąsiadem - Chinami, a Amerykanom zależy na odcinaniu Chin od sojuszników. Persowie zbudują swój arsenał jądrowy. To kwestia czasu.

sobota, 12 czerwca 2021, 21:48

więc tszeba zrobic by liga arbska wprowadziła blokadę embargo w iranie musi wybuchnąć wielki kryzys tylko to pokrzujie program rozwoju nuklearnego zaś izrael jeśli chce powstyszymac iran to muśi zrobić wszystko by upadł syrjski rzeim który jest posrednikiem w dozbrajaniu hezbolahu upadek rezimu syrjskiego wsprawi że hezbolah straci główne szlaki uzbrojenia dzieki temu hezbolah według mnie posypie się zaś iran bedzie poza zasięgiem bo jedyyny mozliwe zagrożenie dla izrela stanowi za pomocą syryjskiego rzeimu i hezbolahu upadek tego reziumu wsprawi że iran niebędzie w strefie zagrozenia dla izraela

Ech
niedziela, 7 marca 2021, 01:07

Izrael lamie prawo miedznarodowe majac atmowki, ale chce sie ukazwac jako obronca tego prawa w przadku Iranu. Naiwni sie nabieraja. W sumie jako jeden z niewielu krajow oficjanie ma "tereny okupowane" - zwczajnie okupuje inne kraje, prowadzi exterminacje, wysiedlanie i zasiedlanie swoimi obwatelami. Co Wam to przypomina? Gdyby nie masowa propaganda byli by nazwani hipikrytami.

Ciekawy
poniedziałek, 8 marca 2021, 11:23

A kto Rosji dał prawo do decydowania, który kraj może mieć atomówki?

Co za bełkot
niedziela, 7 marca 2021, 13:52

"Prawo" które dało sobie 5 państw?? Ha ha ha .

Piotr
niedziela, 7 marca 2021, 16:11

Dokładnie. Jeśli ten mini klub posiadaczy broni nuklearnej ustanowił takie prawo, to niech zlikwidują swoje arsenaly

Davien
niedziela, 7 marca 2021, 20:24

A wyobrażasz sobie Rosję czy Chiny likwidujące swój arsenał jadrowy??

Monkey
niedziela, 7 marca 2021, 21:38

@Davien: A wyobrażasz sobie sytuację gdy nowi gracze wchodzą?

Jak to?
sobota, 6 marca 2021, 17:46

Sami mają a innym nie dadzą ???

szokers
sobota, 6 marca 2021, 20:13

No. Typowe.

Hanys
sobota, 6 marca 2021, 15:02

Bardzo wątpię, żeby "żelazna mycka" wytrzymała 1000 irańskich rakiet. Po Izraelu zostanie tylko dymiąca dziura.

Stary i mądry
sobota, 6 marca 2021, 18:52

Zauważ że, część z rakiet zostanie zniszczona, część spadnie na pustynie, lub tereny niezamieszkane, więc straty będą nieznaczne, o atomie niech zapomną, nikt im na to nie pozwoli.

Extern
niedziela, 7 marca 2021, 21:26

Kolega chyba przegapił ostatni atak Iranu na Amerykańską bazę w Iraku i te satelitarne zdjęcia precyzyjnych dziur po środku każdego hangaru i w miejscu gdzie stała wieża kontroli lotów. Rakiety Irańskie nie będą spadały na pustynie, jak rury z saletrą produkowane przez Hamas. Żelazna kopuła musiała by przejąć pełny i precyzyjny masowy ostrzał a raczej nie jest na to gotowa. Prawdopodobnie rakiety z głowicami A poleciały by w drugiej fali zanim Żydzi zdążyli by przeładować wyrzutnie. Tak więc mają się czego bać.

Davien
sobota, 13 marca 2021, 10:05

Extern po pierwsze w ataku na irackie bazy Iran uzył swoich najnowoczesnijszych pociskó z których i tak część spadłą zanim do celów doleciały. Po drugie na zmasowany atak rakietowy Izrael mógłby odpowiedziec odpalając Jericho czy SLCM-y a to oznacza że po Iranie niewiele by zostało. Po tzrecie Iron Dome nic by nie zwalczał,robiłyby to pociski Arrow, Patrioty i Stunnery I jeszzce jedno, zobacz sobie ile dzieli Iran i Izrael a nastepnie Iran i Irak, powodzenia.

Davien
sobota, 6 marca 2021, 16:31

Z tego 1000 do celu doleci może ze 100 ale w druga stronę doleca wszystkie Jericho i SLCM-y.

Palmel
niedziela, 7 marca 2021, 13:36

pamiętaj że Rosjanie i Chińczycy będą mieć niedługo bazy w Iranie a czy wiesz co przepłynęło przez morze Kaspijskie tam nie ma baz NATO

Kiks
niedziela, 7 marca 2021, 23:07

Myślisz, że Izrael będzie patrzył czyje to bazy w przypadku, kiedy Iran spróbuje skakać? Zresztą cały problem nie tkwi w Iranie tylko tych oszołomach, którzy tam rządzą.

sobota, 12 czerwca 2021, 21:40

oprócz niego zagrozeniem dla izraerla jest hezbolah sojusznik iranu noi syryjski rezim który jest szlakiem traportu broni i najemników dla hezbolahu

Davien
niedziela, 7 marca 2021, 20:25

A Irańczycy wiedzą chociaz o tym?:))

Gnom
sobota, 6 marca 2021, 20:01

A czyżbyś uważał, że Izrael posiada broń jądrową, a fe, jak możesz tak myśleć. No bo inaczej "wszystkie Jericho i SLCM-y" nawet jak dolecą to Iranu nie przestraszą. Zaraz, zaraz, a jeżeli Izrael ma broń jądrową i środki jej przenoszenia to dlaczego nie nałożono na ten kraj sankcji? Możesz to wyjaśnić?

Chyżwar dawniej Marek
poniedziałek, 8 marca 2021, 11:28

Odnoszę wrażenie, że to pytanie należałoby skierować do bankierów i do różnych speców od "antysemityzmu".

sobota, 6 marca 2021, 16:23

niech tak będzie

Piotr
sobota, 6 marca 2021, 15:51

a z Iranu co zostanie?

Dawo
sobota, 6 marca 2021, 19:08

Nic. Tam zostanie wyjałowiona gleba i grunty pod zabudowę za lat 30.

Palmel
niedziela, 7 marca 2021, 13:37

marzenia

Davien
sobota, 6 marca 2021, 16:31

Spory radioaktywny parking.

Palmel
niedziela, 7 marca 2021, 13:38

a z którego kierunku wieją tam wiatry tak że wróci to do Izraela

biały
sobota, 6 marca 2021, 18:58

Izrael też by ucierpiał , promieniowanie po wybuchach na terenie Iranu na pewno dotarło by też i do Izraela , Iran nigdy nie odważy się na otwarte uderzenie na Izrael bo ten jest za silny , jedyna szansa na pokonanie Izraela to islamizacja społeczeństwa Izraelskiego

Davien
niedziela, 7 marca 2021, 20:31

Biały, Izrael z Iranem nei graniczy wiec sa całkowicie tu bezpieczni, a co do uderzenia Iranu na Izrael to fanatyków w Iranie stac na wszystko( nie mówię tu o normalnych Irańczykach) a tak sie składa że to ci fanatycy rządzą.

22
sobota, 6 marca 2021, 18:51

A jest Pan tego tak na 100 % pewien. Jeżeli Izrael użyje bojowo broni A, to rozpocznie się na Bliskim Wschodzie natychmiast wyścig pomiędzy bogatymi krajami arabskimi o naj najszybsze zdobycie paru głowic. Jedno z państw praktycznie natychmiast otrzyma z Pakistanu "swoje " głowice A wraz ze środkami przenoszenia , ponieważ dawno temu po prostu za nie zapłaciło. Czy taki stan rzeczy byłby po myśli Izraela? Jak Pan uważa?

Davien
sobota, 6 marca 2021, 20:45

Jaki wyscig zbrojeń?? A akurat Saudowie, ZEA i inni sunnici będą skakali do góry z radosci ze szyitów w Iranie odesłano do raju:)

banały
niedziela, 7 marca 2021, 00:39

Ty myślisz, że jakikolwiek liczący się wkraj w promieniu 1000km po czymś takim nie stawałby na głownie, żeby zdobyć własną broń masowej zagłady?

Davien
niedziela, 7 marca 2021, 10:54

Większość juz ma, albo atomowa jak Pakistan, albo chemiczną

..
sobota, 6 marca 2021, 18:22

a więc powstanie spory radioaktywny parking obejmujący zasięgeim i Iran i Izrael. A wszystkie Jericho i SLCM-y w równym stopniu skażą teren Iranu jak i Izraela. Śmieszny człowieczku, awaria w Czarnobylu skaziła pół Europy, a ty piszesz o detonacjach głowic nuklearnych.

.....
poniedziałek, 8 marca 2021, 11:30

Japonia swego czasu oberwała dwoma i jakoś nie przestała od tego funkcjonować.

Davien
niedziela, 7 marca 2021, 20:27

A Izrael graniczy z Iranem? Oj coś ci sie geografia pomerdała smeiszny ludziku:)

Palmel
niedziela, 7 marca 2021, 13:41

to jest dobra wiadomość dla Rosji bo zostanie wyeliminowana konkurencja w eksporcie ropy bo jeśli zostanie skazony cały rejon zatoki Perskiej to będą mieć brak konkurencji

Davien
sobota, 6 marca 2021, 20:45

Dziecko, na ziemi wybychło ponad 2000głowic jądrowych i jakoś nie ejjetesmy skażeni wiec skończ juz ta błazenadę.

..
niedziela, 7 marca 2021, 07:33

dziecko, ty piszesz o wybuchach na terenach gęsto zaludnionych, dziecko ja piszę o awarii elektrowni atomowej, która skaziła pół europy a ty o detonacji ładunków bojowych bomby "a", dziecko zobacz co w Japonii się stało, a tam tylko 2 prymitywne ładunki użyto. Dzieciaku, wojna atomowa to koniec cywilizacji, więc skończ pleść.

Davien
niedziela, 7 marca 2021, 20:30

Istotnie to byłby koniec cywilizacji Iranu. Aha, zapoznaj sie z faktami po Czernobylu, powinno być łatwo, w końcu to robota Rosji z ta awarią.

bajarz ludowy dejwen
sobota, 6 marca 2021, 17:55

Wstydziłbyś się prezentować taką biedę umysłową, chyba że produkujesz te bzdury specjalnie. Skoro już zakładamy scenariusz wojny na całkowite wyniszczenie, niby jak chcesz zrobić radioaktywny parking z tak ogromnego kraju, o powierzchni 1,6 mln. km²? Do aż takiego zaorania Iranu byłby zdolny arsenał jądrowy USA czy Rosji, być może Chin, ale Izrael na pewno takim potencjałem nie dysponuje. Co innego zrobić dymiącą dziurę z tych 20 tys. km² "ogromnego" Izraela. Wystarczy broń biologiczna, chemiczna plus konwencjonalna i żydzi nie uchowają się nawet na pustyni Negev.

Davien
sobota, 6 marca 2021, 20:47

Izrael nieuku ma ok 100-120 głowic jadrowych wiec wystarczająco na Iran . No ale kazali ci wypisywać te brednie to piszesz:)

Olo
niedziela, 7 marca 2021, 16:48

A nie milion? Każdy obywatel ma pod łóżkiem przynajmniej jedną.

Gnom
niedziela, 7 marca 2021, 14:52

Przypominam, że oficjalnie Izrael NIE POSIADA BRONI JĄDROWEJ! Bo jeśli posiada to czas na sankcje ONZ na Izrael (już to widzę).

zenek
sobota, 6 marca 2021, 17:27

Iran to państwo z dużą ilością gór a te jak wiadomo wyjątkowo nie służą wojnie ani konwencjonalnej ani jądrowej czego nawiedzone trollidła rezydujące tu od lat na tym forum wydaja się nie wiedzieć

Tweets Defence24