Geopolityka

USA: 150 milionów USD na nowe okrętowe systemy WRE

Fot. M.Dura
Fot. M.Dura

Koncern Lockheed Martin otrzymał kontrakt za 148 milionów dolarów na dostawę zmodernizowanych wersji okrętowego systemu walki elektronicznej AN/SLQ-32(V).

Przyznanie kontraktu za prawie 150 milionów dolarów oznacza wejście w fazę produkcyjną programu SEWIP (Surface Electronic Warfare Improvement Program) - modernizacji systemów walki elektronicznej AN/SLQ-32, jakie są wykorzystywane na pokładzie amerykańskich okrętów od lat siedemdziesiątych XX wieku.

Nowa wersja systemów WRE pozwala na wcześniejsze wykrywania i analizę niebezpiecznych emisji, co przekłada się na szybsze i pewniejsze ostrzeganie o zbliżających się zagrożeniach (w tym przede wszystkim rakietach przeciwokrętowych). Zmodyfikowany zostanie dodatkowo system antenowy, dzięki czemu zwiększy się sektor „obserwacji” oraz prawdopodobnie poprawi dokładność namiaru na zagrożenie.

Prace mają się zakończyć do listopada 2019 r. i będą prowadzone przede wszystkim w zakładach w Nowym Yorku, Pensylwanii, Massachusetts, New Jersey, Minnesocie, Alabamie oraz w Wielkiej Brytanii.

Komentarze