Reklama

Geopolityka

Syria: samobójczy zamach na amerykańskich żołnierzy

Amerykańscy żołnierze w Syrii, Fot. Sgt. Nicole Paese/US Army
Amerykańscy żołnierze w Syrii, Fot. Sgt. Nicole Paese/US Army

Czterech żołnierzy USA zginęło i trzech zostało rannych w środę w wybuchu w mieście Manbidż na północy Syrii - podały amerykańskie władze.

Powiązany z Państwem Islamskim portal internetowy Amak poinformował wcześniej, że zamachowiec samobójca z przytroczonym do własnego ciała materiałem wybuchowym zaatakował patrol kierowanych przez USA międzynarodowych sił koalicyjnych.

Sprzymierzeni z kurdyjską zbrojną milicją YPG i korzystający z amerykańskiego wsparcia bojownicy sprawują władzę w Manbidżu od 2016 roku, kiedy to wyparli z miasta siły Państwa Islamskiego. Manbidż leży w pobliżu terenów kontrolowanych przez rządową armię syryjską, której pomaga Rosja, oraz przez walczących z reżimem prezydenta Baszara el-Asada bojowników, których wspiera Turcja.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (4)

 1. bryxx

  Po ogłoszeniu wyjścia z Syrii przez prezydenta, żołnierze amerykańscy zostali opuszczeni przez oszukanych kurdów i innych bojowników , ci maja teraz poważniejsze problemy.. Teraz pozbawieni ich ochrony są wystawieni na takie ataki. Sami sa bezbronni wobec tego typu działalności(musieliby strzelać do każdej osoby jaka znajdzie się w ich pobliżu) Albo przeprowadzą ewakuacje w stylu wietnamskim albo takich akcji możemy spodziewać się więcej.

 2. John

  Strasznie ich tam kochają, co Robi USA w Syrii, na jakim prawie tam są ?

 3. Wołyńska Dusza

  No ale przecież USA armię wycofuje , podobno ?. Jastrzębie Prezydenta oszukali , czy jak to rozumieć ?.

 4. kris

  Pytanie za milion punktów-Trump ogłosił wyjście wojsk USA z Syrii.Pytanie brzmi-co robią w Syrii amerykańscy żołnierze? Jedynym prawnie przebywającym tam krajem jest Rosja.

Reklama