Geopolityka

Siły afgańskie odparły atak talibów

Fot. ResoluteSupportMedia/Flickr, CC BY 2.0
Fot. ResoluteSupportMedia/Flickr, CC BY 2.0

Jak poinformowały lokalne władze, afgańskim siłom udało się w poniedziałek rano odeprzeć atak talibów na miasto Kunduz, które położone jest w północnej części Afganistanu. Talibowie zaatakowali miasto równocześnie z czterech stron. 

Wcześniej informowano, że w wyniku ataku, który przypuszczono w nocy z niedzieli na poniedziałek, talibom udało się wedrzeć do miasta. Trwały tam zacięte walki.

Siłom talibów udało się zająć kilka punktów kontrolnych w Kunduzie - oświadczył ich rzecznik Zabihullah Mudżahid.

Kunduz już rok temu został na krótko opanowany przez talibów. Od tego czasu wielokrotnie był atakowany, a w kwietniu bieżącego roku był poważnie zagrożony. 

Talibowie nasilili ataki na siły rządowe także w innych rejonach Afganistanu, w tym w położonej na południu kraju prowincji Helmand. Zagrożona jest stolica tej prowincji Laszkargah.

PAP - mini

Komentarze (1)

  1. Robert

    Jak widać na załączonym obrazku, nawet siły afgańskie mają celowniki na karabinach (co jest standardem). Nie ma tego natomiast Polska armia, oprócz nielicznych oddziałów. Wynik starcia oddziałów wyposażonych w celowniki optyczne z tymi, którzy tego nie mają, jest łatwy do przewidzenia.

    1. szczekun

      Jeżeli jednego żołnierz brać za całą armię to winszuję logiki.