Reklama

Geopolityka

Rosja zwiększy wydatki wojskowe. Problemy z produkcją?

Autor. mil.ru

Zapowiadane przez Rosję zwiększenie wydatków wojskowych pozwoli na mobilizację przemysłu na potrzeby wojny, ale z powodu sankcji będzie ona miała problemy z produkcją sprzętu, mającego zastąpić ten utracony na Ukrainie - przekazało we wtorek brytyjskie ministerstwo obrony.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

"Głównym wysiłkiem operacyjnym Rosji pozostaje natarcie na enklawę Siewierodoniecka w Donbasie, a jej zachodnia grupa sił prawdopodobnie po raz pierwszy od kilku tygodni poczyniła niewielkie postępy w sektorze charkowskim" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

"10 czerwca pierwszy zastępca przewodniczącego rosyjskiej Wojskowej Komisji Przemysłowej zapowiedział, że wydatki państwa na obronność wzrosną o 600-700 mld rubli (8,5-10 mld funtów), co może oznaczać wzrost budżetu obronnego Rosji o 20 proc." - podano.

Reklama

Czytaj też

"Finansowanie przez rząd rosyjski pozwala na powolną mobilizację bazy przemysłowej sektora obronnego, aby sprostać wymaganiom, jakie stawia przed nią wojna na Ukrainie. Jednak przemysł może mieć trudności ze spełnieniem wielu z tych wymagań, częściowo z powodu skutków sankcji i braku specjalistycznej wiedzy. Rosyjska produkcja wysokiej jakości optyki i zaawansowanej elektroniki prawdopodobnie nadal będzie miała problemy, co może osłabić jej wysiłki na rzecz zastąpienia sprzętu utraconego na Ukrainie" - wskazano.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (4)

 1. stary Polak

  trzeba jakoś wyrównać straty oligarchów i nagrodzić generałów za operację specjalną. A im gorszy stan cara tym dwór chętniej chapie.

 2. DON MARZZONI

  Mam nadzieję, ze każda ich kasa sie rozpłynie w czeluściach Mordoru, a nowe zastępy orek dostaną co najwyżej po kałachu i parze onuc multispektralntch niewymagających prania.

 3. szczebelek

  Teraz wydają jakieś 225 mld złotych a chcieliby 270 mld złotych, to teraz mnie nie dziwi, że nie są w stanie utrzymać nowoczesnej armii w takiej ilości jaką mają.

 4. QVX

  Trzeba oligarchom zwrócić zs zabrsne jachyy etc. :-)

Reklama