Reklama

Geopolityka

Rada Bezpieczeństwa ONZ omówi kwestie rakiet z Korei Północnej

Autor. United Nations

Rada Bezpieczeństwa ONZ zdecydowała się zwołać na piątek spotkanie, aby omówić, jak postępować w przypadku ciągłego wystrzeliwania rakiet balistycznych przez Koreę Północną wbrew wcześniejszym rezolucjom Rady, poinformowało źródło dyplomatyczne znane agencji Kyodo.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Stany Zjednoczone i członkowie Rady z Europy, a także Japonii i Korei Południowej zwrócili się z propozycją spotkania po tym, jak w czwartek Pjongjang wystrzelił sześć pocisków, w tym najprawdopodobniej międzykontynentalny pocisk balistyczny. Dzień wcześniej Korea Północna wystrzeliła 20 pocisków, informuje Kyodo.

Czytaj też

W ubiegłym miesiącu Rada nie podjęła skoordynowanych działań, po tym, jak Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny, który przeleciał nad Japonią i spadł Pacyfiku.

Reklama

Stany Zjednoczone podczas październikowej sesji ONZ oskarżyły Chiny i Rosję o wspieranie Korei Północnej, w rewanżu Pekin i Moskwa skrytykowały Stany Zjednoczone, Koreę Południową i Japonię za prowadzenie wspólnych ćwiczeń obronnych.

Czytaj też

W maju Chiny i Rosja zawetowały opracowaną przez USA rezolucję Rady Bezpieczeństwa, mającą na celu wzmocnienie sankcji gospodarczych wobec Korei Północnej.

Rada Bezpieczeństwa przyjęła od 2000 roku rezolucje zakazujące Korei Północnej wystrzeliwania rakiet balistycznych.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. opozycja

    Omowia kfestje broni atomwej Izreala?

Reklama