Centralny Wojskowy Zespół Sportowy rozpoczyna działalność

13 kwietnia 2021, 09:24
radosc_panowie_.jpg__476x323_q85_crop_subsampling-2_upscale
Fot: www.wojsko-polskie.pl/cwzs
Reklama

12 kwietnia 2021 r. Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej powołał do życia Centralny Wojskowy Zespół Sportowy. CWZS powstał z połączenia pięciu wojskowych zespołów sportowych z całego kraju. Dzięki konsolidacji znacznie ograniczone zostały stanowiska administracyjne, a dodatkowe etaty zostaną przeznaczone dla młodych sportowców.

Powstanie centralnego zespołu pozwoli w większym stopniu wykorzystać potencjał wojskowych sportowców oraz stworzyć im lepsze warunki do przygotowań. Ponadto, dzięki utworzeniu centralnej jednostki zajmującej się sportem wyczynowym możliwe będzie lepsze koordynowanie oraz nawiązywanie współpracy z innymi instytucjami w kraju, jak i poza jego granicami. Do zadań CWZS należeć będzie m.in. współpraca z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polskim Komitetem Olimpijskim oraz polskimi związkami sportowymi i stowarzyszeniami sportowymi, a także organizowanie udziału żołnierzy sportowców we współzawodnictwie pod patronatem Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego (CISM). 

Do Zespołu należą sportowcy-żołnierze, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy i determinacji osiągnęli mistrzowski poziom. Powstanie Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego to także szansa na rozwój dla sportowców, którzy chcieliby połączyć pasję ze służbą Ojczyźnie. Młodzi, zdolni sportowcy będą mieli szansę dołączyć do armii mistrzów, która kieruje się najwyższymi wartościami.

Reklama
Reklama

Służbę w CWZS pełnić będzie około 200 żołnierzy-sportowców uprawiających ponad 20 dyscyplin. Wśród nich są medaliści Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata, Europy oraz Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych. Szczegóły na temat CWZS można znaleźć pod adresem www.wojsko-polskie.pl/cwzs oraz w mediach społecznościowych.

Centralny Wojskowy Zespół Sportowy będzie zlokalizowany w Warszawie oraz w Poznaniu, gdzie znajduje się infrastruktura umożliwiająca właściwe przygotowanie żołnierzy do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej.

Na czele zespołu stanie płk Tomasz Bartkowiak. Szef CWZS dotychczas pełnił służbę na stanowisku szefa Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i od lat zajmuje się działalnością żołnierzy-sportowców.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Reklama
mm
środa, 14 kwietnia 2021, 11:10

Cóż za radosna wiadomość! Dzięki tej decyzji siła naszej armii ulega zdecydowanemu zwiększeniu. A tak szczerze, ciekaw jestem ile jeszcze w MON jest takich różnych, dziwnych instytucji i ile etatów pochłaniają? Etatów, które np. wycina się z 11 i 12 dywizji, żeby zaspokoić potrzeby tworzonej 18DZ.

Andrzej ZAKRZEWSKI.
środa, 14 kwietnia 2021, 10:16

Wywiad gospodarczy .

GieTek
wtorek, 13 kwietnia 2021, 21:26

Niebawem naprawdę będzie jak było.

środa, 14 kwietnia 2021, 10:14

Wie.

Viktor
wtorek, 13 kwietnia 2021, 14:58

Gwardia warszawa

Saw
wtorek, 13 kwietnia 2021, 11:43

Mam nadzieje, że robią to z głową i nie wspierają wszystkich możliwych dyscyplin. Bo po co nam w wojsku bobsleiści albo tenisiści stołowi? Powinna być też jakaś punktacja dla sportów najbardziej wspieranych i tutaj np. taki biathlon powinien być na pierwszy miejscu.

Good job
środa, 14 kwietnia 2021, 19:46

Tylko śniegu do Biathlonu brakuje, ale może kiedyś wyślą drużynę do olimpiady pancernej czy jak to się nazywa :P

Tweets Defence24