Reklama

Geopolityka

Fot. PGZ

Polska Grupa Zbrojeniowa poszukuje młodych specjalistów

Polska Grupa Zbrojeniowa „otwiera drzwi przed młodymi ludźmi”. Spółka poszukuje młodych specjalistów w związku z przygotowaniami do udziału w realizacji programu modernizacji Sił Zbrojnych RP.

PGZ chce zatrudnić przede wszystkim pracowników o wysokich kwalifikacjach technicznych i specjalistów. Na liście poszukiwanych pracowników znajdziemy m.in.: inżynierów, projektantów, specjalistów z zakresu modelowania, technologów, audytorów, kadrę wykonawczą. W trakcie rekrutacji grupa stawia na młode osoby, które doświadczenie mogą nabyć już podczas pracy dla grupy. 

Polska Grupa Zbrojeniowa szuka jednak nie tylko pracowników o wysokich kwalifikacjach technicznych. Spółka jest zainteresowana nawiązaniem współpracy także z osobami o specjalizacjach pozatechnicznych, takich jak: analitycy, fachowcy z zakresu zarządzania, marketingu, obsługi korporacyjnej, komunikacji, planowania, prawa, zamówień publicznych, informatycy i specjaliści z szeroko rozumianego sektora IT.

Rozpoczynający się w polskiej spółce nabór młodych specjalistów związany jest z realizacją programu modernizacji polskich sił zbrojnych, w którym Polska Grupa Zbrojeniowa ma nadzieję odegrać istotną rolę. Realizacja takiego zadania wymaga nie tylko nakładów finansowych, ale również odpowiedniego wsparcia specjalistów. 

Czytaj też: Modernizacja niedoszacowana o 100 mld zł. Szef MON zapowiada reformy armii.

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. to jeden z największych koncernów obronnych w Europie, który zatrudnia ponad 17 500 osób. Spółka w swojej pracy stawia na współpracę z polską nauką oraz proces badawczo-rozwojowy. PGZ w swojej ofercie ma m.in. system obrony powietrznej bardzo krótkiego zasięgu z zestawem POPRAD i radarem SOŁA, przenośny zestaw przeciwlotniczy GROM, system bezzałogowych statków powietrznych E-310, kołowy transporter opancerzony ROSOMAK czy system artyleryjski z samobieżną haubicą KRAB. 

Spółka zajmuje się również modernizacją i serwisem pojazdów, samolotów, śmigłowców i okrętów. W najbliższych latach PGZ zamierza również zająć się rozwojem technologii kosmicznych i satelitarnych oraz cybertechnologią. 

Czytaj też: PGZ rozszerza współpracę z Politechniką Warszawską. Podpisano list intencyjny

 

 

Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (6)

  1. zLoad

    To powinno byc dzialanie ogolno krajowe, konkursy panstwowe dla wszystich chetnych reklamowane raz do roku we wszystkich mediach. Na miliard bzdur nie szkoda pieniedzy a na to tak? Bez tego nie ruszymy. I potem kandydatow przedstawic firmom zbrojeniowym. Reklama na defence ma trafic do kazdego? Tu radio potrzebne, telewizja i internet.

    1. Marek

      Prawda. Na miliard bzdur nie szkoda było pieniędzy a na to tak. Przecież do niedawna jeszcze celem nie były sprawnie działające tutaj polskie firmy. Wręcz przeciwnie. Usilnie lansowano pogląd, że co polskie, to "be". I zgadzam się z tym, że reklama na Defence24 to za mało. Ale dobrze, że ona choć tu jest.

  2. kk

    gdzie można znaleźc ogloszenia o naborze kandydatur? Na oficjalnej stronie PGZ tylko kilka ogłoszeń...

    1. abc

      Warto poszukać bezpośrednio w spółkach np. PIT-RADWAR potrzebuje programistów http://www.pitradwar.com/kariera/

  3. InfoZpierwszejReki

    Hle hle hle, mlodych bo sa najtansi, a starsi z doswiadczeniem juz dawno siedza w firmach ktore lepiej placa. Mlodsi po pewnym czasie tez pojda tam gdzie lepiej placa( nie Pgz).No i jeszcze przyjma najstarszych specjalistow po wojsku, ktorzy trafia na cieple kierownicze posadki zeby dorobic do wojskowej emerytury. I tak w kolo macieju.

  4. SAS

    Rekrutacja powinna się toczyć długofalowo we współpracy z uczelniami wyższymi, wspólne projekty, praktyki studenckie, a nie takie łapanki od przypadku do przypadku.

    1. Jakub

      O czym tu gadać. Młody inżynier z doświadczeniem np. z GE lub Instytutu Lotnictwa w Warszawie, przyjdzie ale za około 8-10 tyś. netto. A czasami nawet nie... Dobrą kadrę buduje się długimi latami a jak chcemy szybko to trzeba płacić.

    2. zLoad

      Z dzialan dlugofalowych ciezko rozliczyc z efektow. Przy konkursach jest zasada "masz zapal, cos w glowie, pare pomyslow - wsiadasz!". Caly polski patologiczny system tak dziala, znasz kogos to sie dostaniesz albo daje wladze ludziom ktorym nie powinien (tutaj kadrom akademickim).

  5. WojtekMat

    ""otwiera drzwi przed młodymi ludźmi". Taa, wszyscy zaraz zaczną się tam pchać drzwiami i oknami. Ciekawi mnie ile PGZ jest skłonne zapłacić. Oby nie skończyło się na "budżetowych pensyjkach" i rozczarowaniu, że nikt sensowny nie chce przyjść i zatrudnią "młodych", którzy nigdzie indziej się nie mogli zaczepić.

    1. ig.

      Budżetowa pensyjka ma to do siebie że jest pewna i niezależna od wyników. Można latami projektować korwetę, albo podwozie i nie o to chodzi żeby złapać króliczka, tylko żeby go gonić ;-)

  6. Łukasz

    A na ich stronie 3 oferty :D http://pgzsa.pl/kariera. Wiadomo czy są też w innym miejscu?

Reklama