Reklama

Geopolityka

Mobilizacja w Rosji. Eberhardt: Putin gra o wszystko, nie przetrwa wojennej klęski

Autor. Defence24.pl, Kremlin.ru, Twitter

W programie „SKANER Defence24” gościem był dr Adam Eberhardt, wiceprezes Warsaw Enterprise Institute. Tematem rozmowy były mobilizacja w Rosji, a także sposób zaangażowania żołnierzy zawodowych i kontraktowych. W rozmowie padają też odpowiedzi na pytania, czy Putin traci grunt pod nogami oraz czy Moskwa użyje arsenału nuklearnego.

Reklama

Czytaj też

Czytaj też

Czytaj też

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

 1. tagore

  Rezerwiści przybywają na front bez przeszkolenia,niedługo zobaczymy efekty, po co gdybać.

 2. Jaszczur

  Ja bym nie lekceważył ruskich . Ich armia zawsze była słaba , zawsze niezorganizowana , zawsze tandetna , zacofana ale jak było ich dużo było skuteczni ... Te 300tyś to mała ilość nie zdolna do zdobycia całej UA ale podejrzewam że te 300 tyś to propaganda a będą powoływać ile będą chcieli ... Nie mają logistyki itp będą jeździć cywilnymi samochodami to jest Rosja tam aby do przodu .

  1. GB

   Oczywiście że zamysł jest taki aby powołać tyle ile wedle nich potrzeba. Tylko problem jest inny. W wyposażeniu, uzbrojeniu, dowodzeniu, szkoleniu, łączności, logistyce itp. Mogą mieć i 500 tys żołnierzy, ale będą to żołnierze na poziomie Drugiej Wojny Światowej. Czyli faktycznie 500 tys. bagnetów. Mięso armatnie. I tyle. Najlepsze jednostki i najlepsza broń została zniszczona, porzucona, zużyta. Lepszych już nie będzie. Jest nawet info - choć nie wiem na ile prawdziwe że - Korea Północna nie będzie dostarczać amunicji Rosji. Się okaże. Ale jeśli się okaże że nie będzie dostarczać, to jest to znak że Chiny Ludowe mówią - NIE.

Reklama