Reklama

W spotkaniu, oprócz wiceministra obrony, uczestniczyli także przedstawiciele zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej: prezes Arkadiusz Siwko oraz Maciej Lew-Mirski – członek zarządu. Jak podkreślił Arkadiusz Siwko, PGZ od paru lat prowadzi proces integracji przemysłu zbrojeniowego i obronnego w Polsce. Wskazał również, że jednym z tego przejawów jest proces ujednolicania systemów zarządzania zakładami, które są podległe grupie. 

Prezes Siwko oświadczył również, że kondycja spółki jest "bezpieczna", a wyniki większe od tych, które na rok 2016 zakładano. Zaznaczył również, że PGZ prowadzi proces implementacji produkcji cywilnej. 

Kontynuujemy proces implementacji produkcji cywilnej i obecności na rynku cywilnym przemysłu obronnego. Związane jest to z integracją przemysłu stoczniowego, którą prowadzimy.

Prezes Zarządu PGZ S.A. Arkadiusz Siwko

Arkadiusz Siwko zaznaczył, że przemysł jest przygotowany do modernizacji polskiej armii. Jest on bowiem obecny we wszystkich realizowanych programach oraz tych, które są w przygotowaniu. Polska Grupa Zbrojeniowa podpisuje również listy intencyjne z polskimi uczelniami, co związane jest z planami otwierania w zakładach PGZ Centrów Kompetencyjnych. Ma to zdaniem władz polskiej spółki zbrojeniowej "gwarantować kooperację przemysłu i środowiska naukowego". 

Reklama
Reklama

Komentarze (4)

  1. Przemek

    PGZ to kolos na glinianych nogach , reprezentujący nie interesy Polski tylko grup związkowych i politycznych. SPRYWATYZOWAĆ i zaraz się okażę iż wydajność oraz przychody w tych spółkach wzrosną o 500%. Czy USA mając najlepszy przemysł zbrojeniowy na świecie utrzymuje Państwowe spółki ? - Boeing ,Reython . Składają zlecenie na opracowanie technologi i produkcję w prywatnych spółkach i są potęgą . Mamy Polskie przykłady to WB Electronics czy Lubawa - jak by były państwowe to by wykitowały związki z politykami by nimi rządziły

  2. Plush

    No i co z tego? Jakie to ma przełożenie na nasze bezpieczeństwo? Jak bardzo armia jest silna? OT i nic więcej. NIC WIĘCEJ. ZERO

    1. rozczochrany

      Przemysł zbrojeniowy to tak samo ważna część bezpieczeństwa kraju jak armia. Zresztą Polska to także polskie firmy. Pamiętaj o tym. Nie będzie polskich przedsiębiorstw, polskiej ziemi w polskich rękach to będzie oznaczać, że nie ma Polski i nie ma już czego bronić. Nie potrzebna będzie armia, bo to będzie oznaczać, że zostaliśmy podbici bez jednego wystrzału. Silne polskie firmy, polska nauka, Polacy pracujący i zarabiający w polskich firmach to silna Polska.

  3. Piotr

    Haaa dobre chyba tylko burak uwoerzy że to zasługa tego Zarządu zobaczymy jak bedzie za rok wtedy to będzie ich a to co sie dzieje teeaz to wciąż poprzednicy! Ale gawiedź niezorientowana może kupi te hasełka

  4. HUN

    Znaczy podwozie Rosomaka ;-) Lepiej to efekt PATRIA :-)